Tomáš Magnusek zhubl 80 kilogramů, ale dopřeje si. Prozradil, díky čemu si udržuje váhu

Herec a režisér Tomáš Magnusek
Herec a režisér Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2021

V minulosti byl nepřehlédnutelný kvůli své enormní váze. Oblíbený režisér Tomáš Magnusek (36) udělal velký krok a v životě se hodně posunul. Díky silné vůli a odhodlání se sebou něco udělat, se mu podařilo zhubnout neuvěřitelných 80 kilogramů. Po hubnoucím úspěchu nastal čas Velikonoc, kdy je tradicí pečení sladkých moučníků a svátky jara jsou spojeny také s kalorickým jídlem. "Mamka včera upekla naprosto výborný mazanec. Dopřeju si, ale musím to kompenzovat pohybem. Hubnutí je matematika," svěřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Velikonoce lákají také dobrým jídlem, které je nedílnou součástí svátečních dnů. Proto bývá mnohem těžší odolat všem lahodným pokušením, která jsou nástrahou pro každého, kdo se ohlíží na svou váhu a nechce během jarního volna zbytečně přibrat. Pro mnoho lidí jsou svátky jara důležité a berou je stejně vážně jako třeba Vánoce. Opakem je známý režisér Tomáš Magnusek, který má za sebou životní proměnu.

"Z Velikonoc jsem nikdy nebyl tak nadšený jako třeba z Vánoc, které pro mě mají mnohem působivější atmosféru. Chápu, že pro věřící je to klíčový svátek, ale musím přiznat, že pro mě nikdy nebyly tak zásadní. Už když jsem byl dítě, tak mě koledování a celkově Velikonoce nikdy moc neoslovovaly. Nebyl jsem typ člověka, který by se na ně vyloženě těšil. Můj děda se v tomto období narodil, proto se v rámci vzpomínky na něj chodím projít na hřbitov, ale to je vše. Velikonoce tolik neprožívám, ale samozřejmě respektuji ty, kteří ano," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Ohledně jídla si i v rámci udržování těžce shozených 80 kilogramů svátky užívá a dodržuje pravidlo, díky kterému si může dopřát i sváteční lahůdky. "Mamka včera upekla naprosto výborný mazanec, takže jsem snědl asi tři plátky. Ale mám nachozeno asi 30 000 kilometrů. Dnes ujdu to samé, protože jsme byli u rodičů na obědě – já jsem šel pěšky, rodina jela autem," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz režisér připravovaného čtvrtého pokračování Bastardů, který si nastavil funkční režim udržování hmotnosti a nedá dopustit na chůzi, která je pro něj každodenní rutinou.

"Na Velikonocích je nejlepší jídlo. Když si něco dopřeju, musím to spálit pohybem. Najíst se můžu, ale to, co přijmu, musím vydat – hubnutí je zkrátka matematika," doplnil Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.