Reklama:

Tragédie Václava Jelínka z Luneticu. Cestou z koncertu srazil člověka, který přebíhal dálnici. Promluvil další člen oblíbené kapely

Seskupení chlapecké kapely Lunetic, Václav Jelínek zcela vpravo.
Seskupení chlapecké kapely Lunetic, Václav Jelínek zcela vpravo.
Foto: Showpix
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Odjížděl domů s dobrým pocitem po povedeném koncertě skupiny Lunetic v libeňské O2 areně a těšil se domů do Jablonce nad Nisou. Cesta mu měla trvat zhruba hodinu, v Mladé Boleslavi se ale změnila v tragédii, která se Václavu Jelínkovi (43) navždy zapíše do života. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil další člen populární skupiny Aleš Lehký (42).

Reklama:

Byl to mžik, zlomek vteřiny, který navždy změnil život několika lidem. Zpěvák skupiny Lunetic se v sobotu v noci vracel do Jablonce nad Nisou z O2 areny, kde s kapelou vystupoval na koncertě Leoše Mareše (46). Ve stejnou dobu se v Mladé Boleslavi čtyřicetiletý muž rozhodl přeběhnout dálnici u benzínové pumpy. V tu chvíli se osudy obou mužů protnuly a následky srážky jsou tragické.  

Reklama:

"Chodce, ročník 1982, nejprve v levém pruhu srazilo vozidlo Honda, následkem čehož byl odmrštěn do pravého pruhu, kde ho další automobil přejel," uvedli policisté s tím, že k nehodě došlo na 44. kilometru ve směru na Turnov. Snaha záchranářů byla marná, muž svým zraněním podlehl. Dechová zkouška u řidičů byla podle policie negativní.

"My jsme se v sobotu po koncertě rozešli a od té doby jsme nebyli v kontaktu, s Vaškem jsem nemluvil, tak bych se k tomu nechtěl vyjadřovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Aleš Lehký, kolega Václava Jelínka a další člen Luneticu.

"S Vaškem jsem mluvil. Je z toho nesmírně špatný a odmítá o celé záležitosti s kýmkoliv komunikovat," uvedl pro Blesk manažer kapely Zdeněk Obhlídal. "Už teď má z toho nesmírné trauma, které si ponese až do konce života. A to i přesto, že tragédii nemohl nijak zabránit a hlavně ji nezavinil," dodal manažer Luneticu.

Podle dostupných informací se Václav Jelínek z tragédie aktuálně vzpamatovává na Ibize, kam odjel se svou manželkou na plánovanou dovolenou.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: