Tragédie Václava Jelínka z Luneticu. Cestou z koncertu srazil člověka, který přebíhal dálnici. Promluvil další člen oblíbené kapely

Seskupení chlapecké kapely Lunetic, Václav Jelínek zcela vpravo.
Seskupení chlapecké kapely Lunetic, Václav Jelínek zcela vpravo.
Foto: Showpix
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Odjížděl domů s dobrým pocitem po povedeném koncertě skupiny Lunetic v libeňské O2 areně a těšil se domů do Jablonce nad Nisou. Cesta mu měla trvat zhruba hodinu, v Mladé Boleslavi se ale změnila v tragédii, která se Václavu Jelínkovi (43) navždy zapíše do života. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil další člen populární skupiny Aleš Lehký (42).

Byl to mžik, zlomek vteřiny, který navždy změnil život několika lidem. Zpěvák skupiny Lunetic se v sobotu v noci vracel do Jablonce nad Nisou z O2 areny, kde s kapelou vystupoval na koncertě Leoše Mareše (46). Ve stejnou dobu se v Mladé Boleslavi čtyřicetiletý muž rozhodl přeběhnout dálnici u benzínové pumpy. V tu chvíli se osudy obou mužů protnuly a následky srážky jsou tragické.  

"Chodce, ročník 1982, nejprve v levém pruhu srazilo vozidlo Honda, následkem čehož byl odmrštěn do pravého pruhu, kde ho další automobil přejel," uvedli policisté s tím, že k nehodě došlo na 44. kilometru ve směru na Turnov. Snaha záchranářů byla marná, muž svým zraněním podlehl. Dechová zkouška u řidičů byla podle policie negativní.

"My jsme se v sobotu po koncertě rozešli a od té doby jsme nebyli v kontaktu, s Vaškem jsem nemluvil, tak bych se k tomu nechtěl vyjadřovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Aleš Lehký, kolega Václava Jelínka a další člen Luneticu.

"S Vaškem jsem mluvil. Je z toho nesmírně špatný a odmítá o celé záležitosti s kýmkoliv komunikovat," uvedl pro Blesk manažer kapely Zdeněk Obhlídal. "Už teď má z toho nesmírné trauma, které si ponese až do konce života. A to i přesto, že tragédii nemohl nijak zabránit a hlavně ji nezavinil," dodal manažer Luneticu.

Podle dostupných informací se Václav Jelínek z tragédie aktuálně vzpamatovává na Ibize, kam odjel se svou manželkou na plánovanou dovolenou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.