Tragické číslo »11«: V paneláku v Bohumíně zemřelo 11 lidí, všichni z 11. patra. Žena popsala žháře

Archiv David Škrobala
Archiv David Škrobala
Foto: Všechny oběti byly z 11. patra domu.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

Požár panelového domu v Bohumíně se vryje do života všech lidí v Česku. Jde o jednu z nejhorších tragédií za poslední desítky let. Požár byl založen úmyslně. Policie pachatele zadržela. Zemřelo 11 lidí včetně třech dětí. Všichni byli z 11. patra domu. Někteří vyskočili před plameny z oken bytu...

"Za dvanáct let nic u hasičů nic takového nepamatuji," řekl mluvčí Lukáš Popp s tím, že šest lidí z bytu v 11. patře, ve kterém se požár rozhořel zemřelo uvnitř. Dalších pět jich ze stejného bytu vyskočilo.

Mluví se o tom, že pachatel, který tak údajně řešil vleklé sousedské spory, musel být na čin připraven. Navíc rychlost, jakou se požár rozšířil svědčí o tom, že před zapálením pachatel byt polil benzínem.

Evakuování lidé se kvůli vyšetřování do domu vrátit nemohou. Také z důvodu, že od domu byla odpojena elektřina a plyn. Pokud nebudou mít kam jít, bude pro ně ubytování zajištěno, řekl šéf moravskoslezské policie.

Požár panelového domu v Bohumíně s 11 oběťmi je nejtragičtější od roku 1990.

Médiím se vyjádřila jedna z obyvatelek domu, která popsala zadržení pachatele. „Na místo přijelo policejní auto a policisté tu zatýkali Roma ve věku okolo padesáti až šedesáti let. Policistům řekl, že byt zapálil on,“ uvedla Karin Šípková přítomným novinářům. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.