Tři slavné dámy, které se na festivalu ve Varech skutečně blýskly: Stylista zhodnotil, kdo se oblékl nejlépe

Jitka Schneiderová, Iva Kubelková, Andrea Bartošková
Jitka Schneiderová, Iva Kubelková, Andrea Bartošková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2021

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je nejen významnou kulturní, ale též módní událostí. Na zahájení, večírcích i filmových premiérách se slavné osobnosti ukazují v drahých oblecích a róbách, kterými zaujmou nejen veřejnost, ale i experty na aktuální trendy. Stylista hvězd Kája Pavlíček vybral tři nejlepší modely z letošního festivalu, vítězka je jednoznačná. "Na mě nejvíc zapůsobily šaty paní Bartoškové. Připadaly mi trendově i účelově odpovídající," řekl Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz a prozradil, jaké dvě další dámy ho okouzlily.

V České republice není snad významnější společenská událost, než jakou je Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Dny, ve kterých probíhá, jsou vždy plné skvělých filmů a originálních módních kreací. Zatímco některé outfity mohou být považovány za faux pas a jiné vyvolávají rozporuplné názory, nad několika kousky se veřejnosti i odborníkům na módu tají dech. Stylista Kája Pavlíček sestavil žebříček tří slavných dam, které ho při této příležitosti uchvátily.

Jitka Schneiderová (48): Krásné a očekávané šaty

Oblíbená herečka - na hlavním snímku zcela vlevo - se na červeném koberci objevila v bílých šatech ve střihu, který nosí často a o kterém dobře ví, že jí lichotí. "Jitka Schneiderová je v mém žebříčku hned za paní Bartoškovou, měla krásné šaty. Takový model jsme od ní čekali, je jimi známá," řekl Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i doplňky byly zvoleny vhodně.

Iva Kubelková (44): Skvěle sladěné boty

Pohledná modelka a moderátorka - na hlavním snímku uprostřed - vsadila na barvu, která se na festivalu jen tak nevidí. Sladila je s tématem společenského večera, které znělo Stay Gold. Velký plus od stylisty získala za boty. "Na třetím místě mám Ivu Kubelkovou ve zlatých šatech. Skvěle sladila boty, v takových barvách se teď nosí a černá ustoupila z výsluní. U ní skvěle sedí k outfitu. Je fajn, že děvčata oživila boty a není tam jen černá," uzavřel Kája Pavlíček svůj žebříček top tří modelů pro ŽivotvČesku.cz.

Andrea Bartošková (68): Ženskost a elegance

Manželka herce a prezidenta karlovarského filmového festivalu Jiřího Bartošky (74) si je vědoma toho, že musí skvěle reprezentovat. A tak zvolila skutečně dobrý zajímavý model. "Na mě nejvíc zapůsobily šaty paní Bartoškové. Připadaly mi trendově i účelově odpovídající. Na červený koberec a na dámu v jejím věku byly ideální. Když to porovnám s ostatními, byla tam spousta zajímavých modelů, ale u manželky pana Bartošky to mělo největší ženskost a eleganci. Její model mi připadal opravdu nejlepší," řekl pro ŽivotvČesku.cz stylista slavných Kája Pavlíček, která ze slavných dam se podle něj díky svému bílému outfitu s dlouhým rukávem stala královnou festivalu.

Stylista Kája Pavlíček vnímá, že ze strany některých slavných dam by vytváření jejich modelů vyžadovalo více kreativity a předvídavosti. Především od žen, které pracují v módním průmyslu, by očekával, že vynesou šaty a róby, které budou určovat trendy pro příští rok.

"Spousta šatů tam byla takových, že šlo o snahu zaujmout i na úkor toho, zda v tom dotyčná vypadá dobře, či ne. To bych řekl v obecné míře. Byla tam spousta klasických a průměrných modelů, které jsou už třetím rokem v trendu. Červený koberec by měl být zejména o tom, ukázat něco nového, zajímavého, něco trochu dopředu. Například modelky by na sobě neměly mít něco, co už se nosí, ale něco, co bude trendem, nebo něco extravagantního," dodal Kája Pavlíček k módě na festivalu pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.