Třináctiměsíční holčička jezdí na skateboardu jako profík. Stala se miláčkem internetu

13měsíční holčička zvládá jízdu na skateboardu skvěle
13měsíční holčička zvládá jízdu na skateboardu skvěle
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2020

Některé děti jsou extrémně nadané a vynikají v umění, přírodních vědách nebo třeba sportu. Přesně takový případ je teprve třináctiměsíční Polly-Anna Grey (1), australská holčička, ve které dřímá sportovní talent. Rodičům tak rozhodně nedá vydechnout a jezdí na prkně jak o závod.

Rodina Polly-Anne pochází z australského města Nowra jihozápadně od Sydney. Jejich roztomilé děvčátko s blonďatými vlásky však není žádné tiché a klidné dítě, ba naopak. Ve svém věku totiž skvěle ovládá skateboard, na kterém předvádí parádní kousky. Její vrstevníci se mnohdy teprve učí dělat první krůčky a zvládat stabilitu, ale Polly-Anne už dávno není jenom běžná »chodkyně«. Na prkně drží perfektně stabilitu a na dítě jejího věku to je skutečně unikátní. Poprvé se postavila na prkno v 10 měsících a začala objevovat, co všechno s ním dovede. S maminkou Jessicou a otcem Waydem často navštěvuje místní skatepark, kde si užívá možnosti pořádně si zajezdit.

Malá skateboardistka si okamžitě získala spousty fanoušků a její videa se proměnila ve virální záležitost. Šíří se po celém internetu, protože teprve roční děvčátko opravdu překvapuje svým sportovním talentem a nebojácností. "Byla jsem šokovaná a ohromená její koordinací a stabilitou. Lidé jsou také v šoku, nemohou uvěřit jejímu věku a tomu, co dokáže zvládnout. Polly je velmi rychlá malá holčička a je nejšťastnější, když jezdí na prkně. Pak se směje a celá nadšená mává rukama," řekla matka děvčátka Jessica-Leigh Allard, jak uvedl Bestway News.

"Když jsme doma, musíme skateboard schovávat. Hlavně proto, že Polly trvá na tom, že by na něm neustále jezdila. Lidé se mě vždycky ptají, jestli nejsem nervózní z toho, co dělá, ale mám důvěru ve Wayda, že je v bezpečí. Ještě si nikdy neublížila, protože každý pád byl vždycky zachycen," dodala Allard pro Daily Mail.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.