Tropické teploty srazí déšť a hrozí i bouřky. O víkendu se vrátí opět vedra

Čekají nás bouřky, o víkendu opět tropy.
Čekají nás bouřky, o víkendu opět tropy.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2020

Jako na houpačce - tak by se dalo hovořit o proměnlivosti počasí, které panuje v Česku. Teplé počasí s koncem pracovního týdne vystřídá déšť a ojediněle bouřky, o víkendu se ale tropické teploty vrátí. Dosahovat budou i 30 stupňů.

"Studená fronta bude ve čtvrtek zvolna postupovat přes naše území k východu, za ní se k nám v pátek od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu a bude ovlivňovat počasí u nás i o víkendu," mají jasno meteorlogové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Podle předpovědi se v závěru pracovního týdne mírně ochladí a sprchne, ojediněle se mohou objevit bouřky. O víkendu se slunečné teploty vrátí. V pondělí ale přes Česko přejde studená fronta, která znovu způsobí ochlazení. Ne ale na moc dlouho...

Čtvrtek:  Meteorologové v odpoledních hodinách očekávají oblačno až zataženo. Zpočátku jen místy, postupně ale na většině území začne pršet, případně se objeví přeháňky nebo bouřky. Večer má od západu srážek ubývat. Teploty vystoupají na 22 až 26 °C, na východě až 29 °C a na horách kolem 18 °C.

Pátek: Obloha bude zatažená a místy se vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle i bouřky. Na severovýchodě by mělo pršet vydatněji. Odpoledne a večer bude oblačnosti ubývat. Noční teploty klesnou na 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Denní vyšplhají na 21 až 25 °C.

Sobota: Bude jasno, odpoledne se ale mohou ojediněle objevit lokální přeháňky. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, přes den 23 až 27 °C.

Neděle: Od ranních hodin by mělo být jasno. Přechodně se ale může zatáhnout a vyskytnout přeháňky, ale znovu jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, nejvyšší denní 25 až 29 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.