Tropický víkend se blíží. Naměříme až 33 °C, říká Dagmar Honsová. Upřesnila, v jaké části republiky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2021

Minulý týden přinesl výrazné ochlazení a především ranní teploty klesly hodně nízko. Ještě předtím, než se srpen přehoupne do své druhé poloviny, dojde opět na tropické teploty. "V sobotu bude polojasno nebo skoro jasno, během dne místy až oblačno a ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou 18 až 14 °C. Odpolední teploty 26 až 30 °C, na jižní Moravě až 33 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Začátek nového pracovního týdne vypadal z hlediska počasí slibně. Teploty však budou šplhat ještě výše, před víkendem dokonce nad tropickou »třicítku«. Nejen milovníky horka budou lákat ke koupání.

"Před nedělním přechodem studené fronty, bude do Česka na konci týdne proudit teplý vzduch – těšit se tak můžeme konečně na tropické teploty. Na některých stanicích to budou vůbec první tropické teploty letošních prázdnin. První srpnová tropická teplota byla naměřena včera, ve Strážnici se teplota zastavila na 30 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v pátek bude jasno až polojasno.

"Při přechodně zvětšené oblačnosti se budou ojediněle vyskytovat bouřky nebo přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Odpolední teploty pak očekáváme mezi 27 až 31 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí, jak to bude vypadat těsně před víkendem. Rtuť teploměru půjde oproti pátku ještě nahoru.

"V sobotu bude polojasno nebo skoro jasno, během dne místy až oblačno a ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou 18 až 14 °C. Odpolední teploty 26 až 30 °C, na jižní Moravě dokonce až 33 °C. V neděli bude polojasno, během dne od severozápadu zataženo až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty budou 19 až 15 °C. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 24 až 28 °C, na východě bude 30 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.