Tropy skončily, teploty výrazně klesnou. Meteoroložka upřesnila, na co se připravit do konce pracovního týdne

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2021

Po období, které přineslo vlny veder a tropické teploty dosahující až k 35 stupňům Celsia, následovalo citelné ochlazení. Počasí je od začátku nového pracovního týdne hodně proměnlivé s výskytem bouřek a také dešťových přeháněk. Podobně to ale bude vypadat i v následujících dnech. "Ve středu bude polojasno až oblačno, místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Odpolední teploty pak na 21 až 25 °C. Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Oproti minulému týdnu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zatím neeviduje žádnou výstrahu. Během středy se bude nad střední Evropou nacházet nevýrazné tlakové pole a teploty budou především po ránu výrazně klesat. Podle meteorologů má Česko tropické dny za sebou a vlny veder už během letních prázdnin nenastanou.

"Ve středu bude polojasno až oblačno, místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Odpolední teploty pak 21 až 25 °C. Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, na většině území očekáváme déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou v rozmezí 16 až 12 °C. Odpolední teploty přinesou 22 až 26 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ve stejném duchu se ponese také počasí před víkendem.

"V pátek bude polojasno až oblačno, během dne místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou mezi 16 až 12 °C. Odpolední teploty očekáváme 22 až 26 °C," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.