Učitelky si o mně myslely, že jsem problémový, na malém městě se kreativita ve škole moc nepěstovala, vzpomíná Štěpán Kozub na své dětství

Herec Štěpán Kozub
Herec Štěpán Kozub
Foto: Se svolením Štěpána Kozuba
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2022

Mladý herec a komik Štěpán Kozub (26) vynikal smyslem pro humor už od dětství, čímž často přiváděl své učitelky ve škole doslova k šílenství. I přesto, že dnes jeho stand-up komedie vyprodávají sály, zůstává nadále velmi skromný. "Za odborníka na humor se nepovažuji," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Bavičské tendence měl Štěpán Kozub už jako malý kluk. Bohužel se ne vždy setkávaly s pochopením okolí, a to zejména během školní docházky. "Já jsem byl už jako kluk rád za šaška, dělalo mi dobře, že se ostatní smějí. Vyrůstal jsem ale na malém městě a tam se kreativita u dětí moc nepěstovala a ani nerozvíjela. U učitelek jsem tak byl zapsaný jako problémový žák, protože jsem často vyváděl různé věci," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz multitalentovaný umělec na svá dětská léta.

Štěpán Kozub patří mezi umělce, kterým se daří, na co sáhnou. Pravidelně vystupuje jako stand-up komik, a to buď sám, nebo s uskupením Tři tygři. V roce 2020 vydal album ve spolupráci s muzikantem Jiřím Krhutem (47) a ukázal, že je i vynikající zpěvák. V poslední době se prosazuje také jako herec.

Přestože má právem být na co hrdý, zůstává i nadále spíše skromný. V tomto duchu se tak nesla i odpověď na otázku, jak se podle něj pozná dobrý humor. "Já se nepovažuji za odborníka na humor. Obecně si ale myslím, že takový dobrý ukazatel je, že řeknete vtip a někdo se směje. Když na pódiu něco řeknete a nesměje se nikdo, tak jste nejspíš neodhadli svou cílovou skupinu. Humoru je řada druhů, ale ne každý se setká s pochopením v každém prostředí. Záleží to tedy hodně na publiku," popsal pro ŽivotvČesku.cz Štěpán Kozub svou metodu, jak se neztrapnit hloupým vtipem.

Štěpán Kozub je již třetím rokem ženatý. Svou vyvolenou Barboru poznal během studia na konzervatoři v Ostravě. On studoval herectví, pohledná blondýnka se zase věnovala tanci, kterým se dodnes živí. Společně vychovávají dceru Anežku (1).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.