Úplněk bolavých očí znamená velkou změnu a naději v těžké době. Vědma vysvětlila, kdo na Měsíc reaguje nejcitlivěji

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2022

Na pátek 18. března vychází silný úplněk, který symbolicky ukončuje zimu. Přináší změnu, která bude znamenat nejen teplejší počasí, ale také oteplení a pozitivní změnu v lidských vztazích. Vědma a kartářka Michaela Kudláčková pro ŽivotvČesku.cz vysvětlila, kdo na úplňkové období reaguje nejcitlivěji.

Poslední zimní úplněk nastane v pátek 18. března v 8:17. Březnovému úplňku se říká také červí, protože v půdě se po zimě objevovaly první žížaly a pod kůrou stromů byly vidět první larvy. Úplňku se také říkalo husí či vraní nebo cukrový, což odkazuje na to, že v této době začíná proudit z některých stromů sladká míza.

Dříve se této fázi Měsíce říkalo také úplněk bolavých očí, to odkazuje na slunce, které začínalo svítit do posledních zbytků sněhu, což bylo náročné pro lidské oči.

Úplněk ve znamení Panny má vliv zejména na ženy a na jedince, kteří ve všem chtějí mít pořádek a jsou kritičtí k sobě i svému okolí. "Úplněk má intenzivní dopad hlavně na ženy. Ty jsou během úplňku i po něm citlivější a zranitelnější. V této souvislosti bych ráda připomněla, že síla Měsíce se projevuje i dvě noci před a dvě noci po úplňku. Lidé jsou mnohdy neklidní a kolikrát neví, co se s nimi děje. Stačí se kolikrát podívat do kalendáře," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz vědma a kartářka Michaela Kudláčková.

Vědma také upozornila, že lidé jsou emočně rozkolísaní i kvůli tomu, že jsou vyčerpaní z dlouhé zimy, kdy slunečních paprsků bylo opravdu málo. "Málo slunce znamená málo vitamínu D3, to je depresivní a tělo těžko hledá serotonin. Mnohé úplňkové stavy lze vysvětlit i z hlediska přírodních pochodů," dodala pro ŽivotvČesku.cz respektovaná kartářka.

Už 19. března se navíc Venuše dostane do nepříjemného postavení vůči Uranu. Hrozí hádky, nepochopení, rodinné, společenské, dokonce i mezinárodní krize. Na povrch se dere energie, která celou zimu spala. Je to energie svěží, která převálcuje všechno staré. Příchod nové silné energie ale není klidný a bezbolestný.

Kromě psychiky může úplněk pořádně potrápit zažívací ústrojí. Měsíc bude mít výrazný vliv na slinivku i činnost střev. Pozor by si měli dávat diabetici a lidé, kteří mají naordinované různé diety.

Důležité je, aby lidé k náročným dnům přistupovali pozitivně naladěni. Úplněk vždy dává možnost přehodnotit své vztahy a vazby, uklidit si v sobě, mít před sebou čistý stůl a začít novou etapu.

Obecně platí, že pro velká životní rozhodnutí, jako jsou podpisy smluv, svatební obřady, změna práce, operace či cestování, je vhodné vybrat dobu po úplňku, kdy dojde k celkovému zklidnění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.