Útočník zatím nebyl vyslechnut, je ve zdravotnickém zařízení, uvedl ředitel policie Kužel

Moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel potvrdil, že policie zadržela jednoho muže.
Moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel potvrdil, že policie zadržela jednoho muže.
Foto: Archiv David Škrobala / Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

Policie zatím stále nevyslechla zadrženého muže, který nejpravděpodobněji stojí za žhářským útokem na byt v 11. patře panelového domu v Bohumíně. Jeho zdravotní stav to podle ředitele moravskoslezské policie neumožnil.

"Zatím jsme podezřelého muže nemohli vyslechnout. Stane se tak, až to jeho stav dovolí. Je ve zdravotnickém zařízení," uvedl pro Českou televizi ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Jednou z variant, a to nejpravděpodobnější, že podle všeho se muž psychicky zhroutil a byl umístěn na kliniku psychiatrie. Další z možností je, že si mohl zapálením bytu a použitím hořlaviny přivodit zranění.

Místostarosta vyloučil sousedské spory

Mluvilo se o tom, že za tragédii mohou stát dlouhodobé sousedské spory. Podle místostarosty Bohumína tak tomu není. "Ten zadržený člověk byl v přízni s rodinou. V bytě se konala rodinná oslava. Nešlo tedy o žádný rasově motivovaný útok," uvedl Igor Bruzi.

Mezi dalšími zraněnými jsou dva hasiči a jeden policista. Místostarosta dále uvedl, že už dnes se lidé mohou do svých bytů v nižších patrech domu vrátit. Musí ale počítat s tím, že k domu stále není připojena elektrická energie ani plyn.

Médiím se v sobotu vyjádřila jedna z obyvatelek domu, která popsala zadržení pachatele. „Na místo přijelo policejní auto a policisté tu zatýkali Roma ve věku okolo padesáti až šedesáti let. Policistům řekl, že byt zapálil on,“ uvedla Karin Šípková přítomným novinářům. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.