Už nechtěli platit nájem a přestavěli dodávku na luxusní bydlení. Jejich domovem je teď celý svět

Mariepier Bastienová a Dominic Faucher přeměnili dodávku v dům snů na kolech
Mariepier Bastienová a Dominic Faucher přeměnili dodávku v dům snů na kolech
Foto: Profimedia.cz

Dominic Faucher a Mariepier Bastienová z kanadského Québecu měli odjakživa rádi cestování a v zahraničí trávili ročně alespoň dva měsíce. To jim ale brzy přestalo stačit a rozhodli se, že si splní sen a zároveň uleví peněženkám od placení nájmu. Za 17 000 liber, v přepočtu tedy za něco málo přes půl milionu korun, proměnili dodávku v pojízdné bydlení, díky kterému se i na cestách cítí doma.

Pronajímat si byt, denně chodit do zaměstnání a čas od času si vyrazit na výlet není pro každého. Mariepier Bastienová a Dominic Faucher z Kanady ročně strávili v zahraničí alespoň dva měsíce a návraty do běžného života pro ně nebývaly jednoduché. Rozhodli se proto, že si splní sen o životě na cestách.

Obytné vozy nejsou k prodeji zrovna za levno a Mariepier s Dominicem si proto pořídili dodávku, kterou sami předělali k bydlení podle svého vkusu. "Při cestování jsme se do tohoto životního stylu zamilovali, je úžasné mít s sebou všechny naše věci, moct kdykoliv zastavit a objevovat krásy nových míst," řekla Bastienová v rozhovoru pro deník Mirror.

V přestavbě dodávky v bydlení pomáhali páru tatínkové. "Jsou zruční, ale s tímhle neměli zkušenosti. Naštěstí jsme to společně zvládli, ale jednoduché to nebylo. V tak malém prostoru záleželo na dobrém využití každého centimetru," zavzpomínala Mariepier na stavění snového domova.

Pár je v dodávce nadmíru spokojený, takový život ale prý není pro každého. "Pokud to chcete zkusit, nejdřív si pronajměte malý obytný vůz. Musíte zjistit, jestli vám to vyhovuje, my jsme takhle šťastní, ale vy na to stavění být nemusíte, i když se to zdá krásné. Zprvu tento život vyžaduje spoustu práce," doplnila nadšená cestovatelka.

Dominic a Mariepier už společně procestovali řadu nádherných míst a jejich životní cesta bude nezapomenutelná. O návratu k běžnému životu u nich zatím nepadla jediná zmínka, v pojízdném domově jsou spokojení a své štěstí ukazují na sociálních sítích.

Návrat žáků do škol je jednou z nejdiskutovanějších otázek koronavirové krize. Vláda si uvědomuje, že na návrat dětí do školních lavic je velký společenský tlak, zároveň aktuální počet nakažených a čísla hospitalizovaných pacientů s nemocí covid-19 k tomu nevytváří vhodné podmínky. Šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (42) všechny zásadní faktory sleduje a naznačil, kdy by se mohly školy otevřít. "O uvolňování opatření se můžeme bavit, až se dostaneme pod hranici 3000 hospitalizovaných," uvedl Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.