Už rostou. Houbař se pochlubil pořádným úlovkem, přálo i počasí. Podívejte se na nejhezčí kousky

Houbařská sezona je v plném proudu.
Houbařská sezona je v plném proudu.
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Konečně rostou a není jich málo. Dosud nepříliš dobré podmínky pro růst hub o něco málo zlepšilo deštivé počasí posledních dní. A právě to má za výsledek, že houbaři po celém Česku nacházejí skutečně parádní kousky. Mezi ně patří i Dominik Mašek, který se pochlubil plným košem hřibů kovářů a křemenáčů osikových.

Dá se říct, že díky počasí, které panuje, se houby probudily. Záleží to na tom, kde víc napršelo, takže tam víc rostou,“ řekl pro Život v Česku mykolog Jan Kozák, který pracuje v mykologické poradně. „Pár lidí už se bylo zeptat, co našli za druh a jestli je jedlý,“ netajil se.

Že došlo v českých lesích ke zlepšení, je znát i podle toho, že v porovnání s obdobím před čtrnácti dny je druhová skladba nalezených hub podstatně širší.

Pestrá skladba hub

O tom svědčí i snímky houbařů, kteří našli skutečně pestré množství hub.

I když je nyní vidět, že se příroda vzchopila a s ní i podhoubí nutné pro růst hub, jak bude vypadat typická podzimní houbařská sezona, nechce nikdo predikovat. „To těžko dohadovat, záleží na počasí, ale myslím si, že to v tuto chvíli neví ani meteorologové,“ dodal mykolog pro ŽvČ.

Léto dávno skončilo, ale rozhodně nekončí houbařská sezóna. Až do prvních mrazů porostou h...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu