Už rostou. Houbař se pochlubil pořádným úlovkem, přálo i počasí. Podívejte se na nejhezčí kousky

Houbařská sezona je v plném proudu.
Houbařská sezona je v plném proudu.
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Konečně rostou a není jich málo. Dosud nepříliš dobré podmínky pro růst hub o něco málo zlepšilo deštivé počasí posledních dní. A právě to má za výsledek, že houbaři po celém Česku nacházejí skutečně parádní kousky. Mezi ně patří i Dominik Mašek, který se pochlubil plným košem hřibů kovářů a křemenáčů osikových.

Dá se říct, že díky počasí, které panuje, se houby probudily. Záleží to na tom, kde víc napršelo, takže tam víc rostou,“ řekl pro Život v Česku mykolog Jan Kozák, který pracuje v mykologické poradně. „Pár lidí už se bylo zeptat, co našli za druh a jestli je jedlý,“ netajil se.

Že došlo v českých lesích ke zlepšení, je znát i podle toho, že v porovnání s obdobím před čtrnácti dny je druhová skladba nalezených hub podstatně širší.

Pestrá skladba hub

O tom svědčí i snímky houbařů, kteří našli skutečně pestré množství hub.

I když je nyní vidět, že se příroda vzchopila a s ní i podhoubí nutné pro růst hub, jak bude vypadat typická podzimní houbařská sezona, nechce nikdo predikovat. „To těžko dohadovat, záleží na počasí, ale myslím si, že to v tuto chvíli neví ani meteorologové,“ dodal mykolog pro ŽvČ.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.