Už se ztrácí před očima. Tomáš Magnusek shodil 80 kilogramů a dál hubne. Popsal, co dodržuje každý den

Režisér Tomáš Magnusek
Režisér Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 7. 2021

Hubnutí se pro něj stalo novou životní cestou. Režisér a herec Tomáš Magnusek před nedávnem oslavil 37. narozeniny a vypadá jako zcela nový člověk. V minulosti byl známý svou enormní váhou a dlouhá léta si ji udržoval, aniž by nějak výrazně hubl. Zlom přišel v lednu loňského roku, kdy se rozhodl pro radikální změnu. "Pořád si dávám potraviny nebo jídlo, které mám rád. Jenom to musím hned kompenzovat pohybem. Je to zkrátka daň za to, že si dám něco dobrého. Myslím si, že když člověk něco omezí a odepře si jakoukoli potravinu, na této bázi fungují vlastně ketodiety a jim podobné, tak se pak kilogramy stejně vrátí," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Sympatický režisér Tomáš Magnusek byl v minulosti opravdu velkým mužem - jeho hmotnost se totiž držela na alarmujících číslech potvrzujících vysoký stupeň obezity. Ale i když ho netrápily žádné vážné zdravotní problémy, kilogramy navíc mu postupem času začaly vadit. A tak přišlo zásadní rozhodnutí, že se s váhou pokusí něco udělat a zhubnout. Tentokrát měl ale jasný cíl a vše si dobře nastavil.

"Začal jsem hned v úvodu loňského roku, kdy jsem si uvědomil, že musím něco změnit. A pak přišlo vyhlášení březnové karantény, které přispělo k tomu, že jsem se mohl najednou naplno věnovat sám sobě. Velmi přísně jsem si kontroloval, co jím, a připojil jsem neméně důležitou pohybovou aktivitu. Střídal jsem několikakilometrové procházky, posilovnu a pobyt v sauně, abych se zapotil. Teď dodržuju každý den dlouhé procházky a chodím pěšky, jak se jen dá," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v současné době už si kalorie nepočítá a dopřeje si s klidem i nějaké to »kokínko«, jak nazývá dobrůtky.

Ve společnosti se ukázal na předpremiéře nového filmu, kde opět překvapil tím, že se zdál být ještě o něco hubenější. I když mu ztráta desítek kil prospěla, nyní už se pomalu ztrácí před očima. Nicméně sám říká, že si dopřává, co má rád a váha mu nejde nahoru. Ale stále má jeho režim svá pravidla.

"Pořád si dávám potraviny nebo jídlo, které mám rád. Jenom to musím hned kompenzovat pohybem. Je to zkrátka daň za to, že si dám něco dobrého. Myslím si, že když člověk něco omezí a odepře si jakoukoli potravinu, na této bázi fungují vlastně ketodiety a jim podobné, tak se pak kilogramy stejně vrátí. Člověk by měl jíst pořád to, co má rád a chutná mu – jenom v nějakém omezeném množství a držet se," dodal Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.