Uzavření hospod a znovu roušky? Pokud poroste počet nakažených, okamžitě přijmeme další nezbytná opatření, uvedl Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Archiv AV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2020

Po několika týdnech se v Česku počet nakažených za uplynulých 24 hodin přehoupl přes stovku. Konkrétně ve čtvrtek přibylo 118 nových případů nemoci COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. A evidentně to neznepokojilo jen Čechy, ale i samotného ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ten uvedl, že pokud bude trend nárůstu pokračovat, bude situaci muset řešit některými opatřeními.

"Včera skokově vzrostl počet nakažených COVID-19. Denní přírůstek je 118 nových případů. Většina přibyla v již zasažených oblastech Karviná a Frýdek-Místek. Neevidujeme žádné nové ohnisko nákazy. Důvodem je bohužel vyšší počet nakažených v domově pro seniory ve Frýdku-Místku," uvedl Vojtěch k aktuální situaci. s tím, že v současnosti situaci epidemiologové monitorují a budou vyhodnocovat, jak se počet pozitivních případů bude vyvíjet v dalších dnech.

"Pokud by se jednalo o rostoucí trend, okamžitě přijmeme další nezbytná opatření. Děláme v tuto chvíli vše proto, aby zůstala situace i nadále plošně pod kontrolou," pokračoval Vojtěch.

Už v minulosti uvedl, že existuje řada nástrojů, které lze v boji s šířením viru použít. Může jít třeba o plošné nasazení roušek, lokální uzavření různých provozoven.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.