Užijme si poslední tropický víkend letošních prázdnin, říká Dagmar Honsová. Upřesnila, jak bude vypadat září

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2021

Do Česka se vrátilo letní počasí a nadcházející víkend bude především pro milovníky koupání a horkých dnů ideální. V sobotu budou na jižní Moravě stoupat teploty až na 32 °C a nejinak tomu bude i v neděli. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) neeviduje ani žádné výstrahy. Podle Dagmar Honsové se bude jednat zřejmě o poslední tropický víkend letošních prázdnin. "Pro příští víkend ukazují americké modely teploty v maximech 27 °C a ten úplně poslední dávají letní hodnoty 28 až 29 °C, uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Po chladném minulém týdnu došlo na příjemné oteplení a během víkendu budou teploty ještě stoupat. Počasí by mělo ukázat pravou podobu léta a opět se vrátí tropické »třicítky«. Ale lidé by si měli volné dny užít, protože sobota a neděle budou pravděpodobně posledními, kdy rtuť teploměru přesáhne 30 °C.

"Není vyloučeno, že na konci srpna půjdou teploty nahoru. Víkend, který náš čeká, je teprve druhý tropický víkend letošního léta. Americký model vidí až do konce letošních prázdnin a nedává informace, že bychom se dočkali ještě dalšího tropické víkendu. Pro ten příští ukazují teploty v maximech 27 °C a ten úplně poslední dávají letní hodnoty 28 až 29 °C. Nyní bude s největší pravděpodobností poslední tropický víkend letošních prázdnin," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že září vypadá podle klimatologických modelů jako teplotně nadprůměrné - v porovnání s dlouhodobým normálem.

"Zejména první polovina září může přinést nějaký tropický den," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.