Užijme si poslední tropický víkend letošních prázdnin, říká Dagmar Honsová. Upřesnila, jak bude vypadat září

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2021

Do Česka se vrátilo letní počasí a nadcházející víkend bude především pro milovníky koupání a horkých dnů ideální. V sobotu budou na jižní Moravě stoupat teploty až na 32 °C a nejinak tomu bude i v neděli. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) neeviduje ani žádné výstrahy. Podle Dagmar Honsové se bude jednat zřejmě o poslední tropický víkend letošních prázdnin. "Pro příští víkend ukazují americké modely teploty v maximech 27 °C a ten úplně poslední dávají letní hodnoty 28 až 29 °C, uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Po chladném minulém týdnu došlo na příjemné oteplení a během víkendu budou teploty ještě stoupat. Počasí by mělo ukázat pravou podobu léta a opět se vrátí tropické »třicítky«. Ale lidé by si měli volné dny užít, protože sobota a neděle budou pravděpodobně posledními, kdy rtuť teploměru přesáhne 30 °C.

"Není vyloučeno, že na konci srpna půjdou teploty nahoru. Víkend, který náš čeká, je teprve druhý tropický víkend letošního léta. Americký model vidí až do konce letošních prázdnin a nedává informace, že bychom se dočkali ještě dalšího tropické víkendu. Pro ten příští ukazují teploty v maximech 27 °C a ten úplně poslední dávají letní hodnoty 28 až 29 °C. Nyní bude s největší pravděpodobností poslední tropický víkend letošních prázdnin," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že září vypadá podle klimatologických modelů jako teplotně nadprůměrné - v porovnání s dlouhodobým normálem.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) si dopřává zaslouženou dovolenou. Se svou půvabnou manželkou Olgou (37) si vyrazili na jižní Moravu, kam se rok co rok rádi vrací. "Letos cestujeme ve třech," prozradila pro ŽivotvČesku.cz osudová žena charismatického šéfa resortu. Dovolenou jim zpříjemňuje jejich čtyřnohý kamarád Fido.

Hned od pondělí bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek a teploty půjdou ry...

"Zejména první polovina září může přinést nějaký tropický den," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.