V Čenkovicích pustili vlek, lyžaři napadli reportéra. K situaci promluvil ředitel zpravodajství

Lyžaři napadli reportéra TV Nova
Lyžaři napadli reportéra TV Nova
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2021

I když vláda rozhodla o tom, že provoz vleků bude uzavřen, v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku si s tím provozovatel hlavu nedělal. Naopak avizoval, že se bude jezdit. Vhodné lyžařské podmínky využilo několik desítek lidí. V areálu natáčel štáb nejsledovanější tuzemské televizní stanice, reportéra i kameramana na místě napadli lyžaři i »vlekař«. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl pro ŽivotvČesku.cz o napadení zaměstnanců televize ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

I když vláda zakázala provoz vleků, v čenkovickém skiareálu bylo poměrně rušno. Tamní sjezdovka byla plná lyžařů, kteří využili funkčního vleku.

Na místě natáčel reportér televize Nova, který zjišťoval, proč je vlek v provozu i přes vládní nařízení, které všichni respektují. Situace na místě se ale zvrtla a nejen obsluha vleku, ale i ostatní lidé napadli reportéra i kameramana.

Provozovateli vleku za porušení vládních opatření hrozí vysoká pokuta. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl pro ŽivotvČesku.cz o napadení zaměstnanců televize ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Není to jediný případ za poslední dobu, kdy policie řešila takový problém. Minulý týden musela policie zasahovat ve skiareálu v nedalekých Výprachticích. Lyžařské areály jsou v celé České republice uzavřené už od 27. prosince.

Syn zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a skladatele Ladislava Štaidla (†75) přišel o maminku, ...

Provozovateli vleku hrozí pokuta až do výše tří milionů korun, uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu