V Česku bude vládnout zima. Meteoroložka uvedla, kdy zase přijdou příjemnější jarní teploty

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 4. 2021

Minulý týden přinesl vysněné jarní teploty, které dokonce lámaly rekordy. Vypadalo to, že se jaro dostalo plně »k moci« a slunečné dny byly pro většinu lidí příjemnou změnou po mrazech a závějích sněhu. "Můžeme očekávat velkou četnou oblačnost, která bude proměnlivá. Na většině území Česka s občasným sněžením a jenom v nížinách to mohou být přechodně srážky dešťové," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Během dnešního dopoledne platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ohledně nízkého stupně nebezpečí námrazy. S počasím následujících dní to nevypadá dvakrát příznivě, protože chladné teploty budou pokračovat i nadále.

"Bude k nám proudit vlhký a chladný vzduch od severu, tak můžeme očekávat četnou oblačnost, proměnlivá, převážně velká oblačnost. Na většině území Česka s občasným sněžením a jenom v nížinách to mohou být přechodně srážky dešťové. Nicméně v 850 hektopascalech (hPa), ve kterých teploty hodně zkoumáme, bude -10 °C," řekla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že konec týdne přinese sice oteplení, ale na venkovní aktivity to určitě nebude.

V minulosti byl nepřehlédnutelný kvůli své enormní váze. Oblíbený režisér Tomáš Magnusek (36) udělal velký krok a v životě se hodně posunul. Díky silné vůli a odhodlání se sebou něco udělat, se mu podařilo zhubnout neuvěřitelných 80 kilogramů. Po hubnoucím úspěchu nastal čas Velikonoc, kdy je tradicí pečení sladkých moučníků a svátky jara jsou spojeny také s kalorickým jídlem. "Mamka včera upekla naprosto výborný mazanec. Dopřeju si, ale musím to kompenzovat pohybem. Hubnutí je matematika," svěřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Teplotní výkyvy posledních dnů připomínají počasí jako na houpačce a dosahují rekordních h...

"O víkendu by mělo přibývat frontální vysoké oblačnosti s deštěm, protože teploty budou na 10 °C. Sice se oteplí, ale nebude moc hezky – budeme potřebovat pláštěnky, protože bude převládat velká oblačnost," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu