V Česku podlehli koronaviru další 2 lidé. Adam Vojtěch radí, jak se chovat, když přijdete domů.

Adam Vojtěch věří, že se Česku daří v boji s epidemií.
Adam Vojtěch věří, že se Česku daří v boji s epidemií.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2020

Aktuální statistiky v souvislosti s epidemií koronaviru jsou podle politiků příznivé. Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku se od nedělního večera zvýšil o dvě na 188, vyléčených přibylo 13 na 1311. Testů bylo v neděli provedeno 4027. Ministr zdravotnictví v pondělí ráno lidem doporučil, jak se chovat, když přijdou domů z venku.

Podle vlády zejména Andreje Babiše se ukazuje, že Česko koronavirovou epidemii zvládá dobře. Ve svém prohlášení uvedl, že klíčová bude středa. (Andrej Babiš: Středa bude zásadní, epidemiologové odhalí skutečný stav COVID-19 v Česku).

Aktuálně zdůraznil ministr zdravotnictví, co lidé musí udělat, když přijdou domů. Dokonce zveřejnil návod, který naleznete v galerii.

Vyzujte si boty...

"Dřív jsme si po příchodu domů vyzuli boty a sundali kabát, dnes je toho potřeba udělat mnohem víc. Máme pro vás jednoduchý návod, který si můžete vylepit doma za dveře. Na http://koronavirus.mzcr.cz je volně ke stažení pro všechny. #spoluprotikoronaviru," uvedl Vojtěch, který rozhodně dbá na prevenci a nechce nic podcenit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.