V Česku se za čtyři měsíce aplikovaly tři miliony dávek vakcíny proti covidu. Ve středu přibylo 2483 nakažených

Očkování - Ilustrační snímek
Očkování – Ilustrační snímek
Foto: Showpix
Publikováno: 29. 4. 2021

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování před čtyřmi měsíci přes tři miliony dávek vakcíny proti covidu. Více než tři čtvrtiny u nich pocházejí od firmy Pfizer/BioNTech. Plně naočkovaných je v Česku zatím 980.327 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Proti novému koronaviru se v Česku očkuje od 27. prosince. Do středečního večera bylo lidem podáno 3,008.953 dávek některé z očkovacích látek.

Z naočkovaných dávek připadá 77 procent na očkovací látku Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech. Dvanáctiprocentní podíl má vakcína Vaxzevria od farmaceutické společnosti AstraZeneca. Přibližně každá desátá aplikovaná dávka bylo očkování od Moderny. Jednodávková vakcína Johnson & Johnson má podíl pouze 0,1 procenta.

Počty nakažených za středu

V Česku ve středu přibylo 2483 potvrzených případů onemocnění covid-19. Oproti stejnému dni minulého týdne to bylo téměř o 16 procent méně. Na 100.000 obyvatel v současnosti připadá 146 nově nakažených za posledních sedm dní. Ve středu to bylo o pět více. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nejvýrazněji se infekce šíří na Zlínsku, kde na 100.000 lidí připadá 332 nových případů za poslední týden. Naopak nejlépe je na tom Chebsko s 23 nově nakaženými na 100.000 obyvatel.

Reprodukční číslo se čtvrtý den drží poblíž 0,88. Číslo udává, kolik lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný člověk. Nižší než jedna je 15. den v řadě, což znamená, že šíření epidemie v Česku zpomaluje,

Letní vlna covidu v Česku druhým týden v řadě zpomaluje. Testy potvrdily za posledních sed...

Za čtyři měsíce od začátku očkování proti covidu aplikovali zdravotníci v Česku přes tři miliony dávek vakcíny proti covidu. Plně očkováno je přes 980.000 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.