V další obci v Česku se rozšířil COVID-19, lidé musejí znovu nasadit roušky

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2020

Ve Vlčnově na Uherskohradišťsku prokázaly testy nákazu novým typem koronaviru u osmi lidí, řekla dnes pro agenturu ČTK Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice.

Od dnešních 16:00 musejí lidé v obci povinně nosit ochranu úst a nosu ve veřejné dopravě a vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 lidmi, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Vyplývá to z mimořádného opatření vydaného dnes dopoledne krajskou hygienickou stanicí.

Opatření platí na území obce se zhruba 3000 obyvateli až do odvolání. Lidé by měli roušky nosit také venku, a to v případě, že není možné dodržet rozestup 1,5 metru. Výjimkou je bydliště. Povinné nošení roušek se nevztahuje na děti do dvou let, děti při pobytu v mateřské škole nebo osoby s poruchou intelektu.

Součástí nařízení je dále i zákaz návštěv v zařízeních sociálních služeb. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení a dalších běžně přístupných vnitřních prostor, aby je průběžně dezinfikovali.

O osmi nakažených v obci informoval v pátek večer hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) na svém facebookovém profilu. Podle Ševčíkové evidují hygienici ve Vlčnově osm případů nemoci COVID-19 také k dnešku. Mimořádná opatření přijali hygienici kvůli nárůstu počtu nakažených a k zamezení dalšího šíření onemocnění. 

Na multioborové jednotce intenzivní péče Uherskohradišťské nemocnice testy v uplynulých dnech potvrdily COVID-19 u deseti zaměstnanců a jednoho pacienta. Oddělení zůstává zavřené. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.