V neděli testy odhalily 381 případů nemoci covid-19, nejméně od konce srpna

Koronavirus – ilustrační foto
Koronavirus – ilustrační foto
Foto: Pixabay.com

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 381 nových případů onemocnění covid-19. Byl to nejnižší denní přírůstek od konce srpna, v mezitýdenním srovnání je to zhruba o 130 méně. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví. V českých nemocnicích je s nemocí covid-19 hospitalizováno 1886 pacientů.

Víkendové přírůstky bývají nižší, méně se totiž testuje. Zdravotníci v neděli naočkovali proti koronaviru 24.819 lidí, zhruba o 4000 více než před týdnem.

Od loňského března se nákaza v zemi potvrdila u více než 1,645 milionu lidí. Z toho 29.711 pacientů s potvrzenou nemocí covid-19 zemřelo. Na Pražském hradě se dnes uskuteční pietní akt za oběti pandemie covidu-19. Na nádvořích se při něm rozsvítí téměř 30.000 svíček. První z nich zapálí prezident Miloš Zeman.

Prezident České lékařské komory Milan Kubek (53) důrazně varuje před tím, aby Česká republ...

V posledních týdnech se epidemická situace v ČR zlepšuje. Ode dneška se v celém Česku opět otevřou všechny zbývající obchody a některé další provozovny služeb, které byly dosud uzavřené kvůli epidemii nemoci covid-19. Postupně se také vracejí žáci a studenti do škol a zmírňují i pravidla pro nošení ochranných prostředků dýchacích cest venku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu