V pondělí testy odhalily 514 případů covidu, o čtvrtinu méně než před týdnem

Profimedia
Covid-19 – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
ČTK |
redakce@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 6. 2021

V Česku v pondělí přibylo 514 potvrzených případů onemocnění covid-19. Je to nejnižší nárůst za první pracovní den od konce loňského srpna. V mezitýdenním srovnání klesl počet pozitivně otestovaných zhruba o čtvrtinu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru v Česku prokazatelně nakazilo více než 1,66 milionu lidí. Přibližně 97,5 procenta z nich už se uzdravilo. Naopak 30.119 lidí s covidem zemřelo.

Za celý květen testy prokázaly covid u 28.813 lidí. Na každý májový den tak v průměru připadá zhruba 930 nových případů. Za duben, který byl o jeden den kratší, přibylo ve statistikách skoro 93.200 nově potvrzených případů, tedy 3106 denně.

Podobně příznivou tendenci vykazuje i statistika úmrtí lidí, u kterých byl nový typ koronaviru prokázán. V květnu jich podle posledních údajů zemřelo 641, tedy v průměru 20,7 za den. Za celý duben to bylo 2534 úmrtí a denní průměr činil 84,5 případu.

Ani přes letní měsíce koronavirová infekce nechce zcela zmizet z pozornosti lidí. V Česku ...

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, druhým dnem stagnuje kolem 0,8. Pod zlomovou hodnotou 1,0 se drží od poloviny dubna. Pokud je hodnota reprodukčního čísla nižší než jedna, šíření nákazy zpomaluje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu