V sobotu přibylo v ČR 222 případů covidu, o třetinu méně než před týdnem

Profimedia
Léčba covid – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 30. 5. 2021

V Česku v sobotu přibylo 222 potvrzených případů nemoci covid-19, proti minulému týdnu jich bylo o třetinu méně. Nižší nárůst počtu nakažených, necelé dvě stovky, laboratoře naposledy zaznamenaly minulou neděli, nedělní čísla jsou ale většinou nižší než sobotní. Dál také klesá počet nově nakažených na 100.000 obyvatel za poslední týden. V sobotu to bylo 31 případů, předchozí den 32. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Celorepublikové reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie, se nicméně k dnešku mírně zvýšilo z 0,68 na hodnotu 0,72. Pokud je menší než jedna, což platí od poloviny dubna, epidemie zpomaluje.

Ani přes letní měsíce koronavirová infekce nechce zcela zmizet z pozornosti lidí. V Česku ...

První případ nákazy novým typem koronaviru se v České republice potvrdil na začátku loňského března. Od té doby se jím prokazatelně nakazilo přes 1,66 milionu lidí a 30.104 nakažených zemřelo. Tento týden počet obětí nepřekročil 12 za den, v sobotu podle ministerstva zemřel jeden člověk s koronavirem. S pozdější aktualizací se ale většinou tento údaj zvyšuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu