V úterý přibylo 592 případů covidu, nadále klesá zájem o očkování

Covid, epidemie, nemocnice - Ilustrační snímek
Covid, epidemie, nemocnice – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Publikováno: 12. 5. 2022

V úterý přibylo v Česku 592 potvrzených případů koronaviru. Výrazně nižší byl ale také počet testovaných. Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 40 nakažených, snížil se i počet reinfekcí, kterých bylo 124. V nemocnicích je s covidem 313 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Epidemie zpomaluje od začátku února. Spolu s tím je menší zájem o testy. Laboratoře jich v úterý provedly zhruba 7500. Výrazně se také snížila pozitivita preventivních testů, které jsou nejčastější.

Od čtvrtka lidé nemají nárok na jeden bezplatný preventivní test měsíčně. Zdravotní pojišťovny hradí jen testy provedené se žádankou od lékaře.

Před týdnem bylo s koronavirem hospitalizováno téměř 700 lidí, počet pacientů se tak snížil téměř o polovinu. V těžkém stavu je 14 z nich.

Očkovat proti covidu se v pondělí nechalo 2225 lidí. Naprostá většina z nich si přišla pro třetí posilující dávku. Zájem o vakcinaci klesá dlouhodobě. Dokončené očkování proti covidu má v ČR téměř 6,9 milionu lidí, posilující dávku dostalo 4,17 milionu z nich.

Od začátku epidemie předloni v březnu potvrdily laboratoře přes 3,9 milionu případů covidu, 40.237 lidí s prokázanou nákazou zemřelo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.