V úterý přibylo v Praze 404 případů covidu, méně než před týdnem

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Publikováno: 2. 12. 2020

V úterý přibylo v Praze 404 potvrzených případů nemoci covid-19, což je zhruba o 50 méně než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES je ve městě k dnešku se 42 body nadále nejnižší z celého Česka.

V sobotu a neděli byly denní nárůsty počtu nakažených koronavirem v Praze vyšší než předešlý víkend. V pondělí ale nárůst případů ve srovnání s předchozím týdnem zpomalil a v úterý zpomalování pokračovalo. Také denní počty zemřelých lidí s covidem-19 klesají. Zatímco na začátku listopadu byly v Praze zaznamenány i více než dvě desítky mrtvých za den, v pondělí přibylo osm zemřelých a v úterý čtyři.

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno celkem zhruba 61.000 případů covidu-19. Zemřelo od začátku epidemie dohromady 803 nakažených z Prahy. Aktuálně nemocí trpí 5848 Pražanů.

Praha je v poslední době jedním z regionů Česka, kde se nemoc covid-19 šíří nejméně. Za posledních sedm dní v hlavním městě přibylo zhruba 133 nakažených na každých 100.000 obyvatel. Největší nárůst za týden byl zaznamenán na Havlíčkobrodsku, a to 546 případů covidu-19 v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Hlavní město má i nejnižší rizikové skóre v systému PES. Už čtvrtý den v řadě se drží na 42 bodech, tedy těsně nad spodní hranicí pro třetí stupeň pohotovosti z pěti. Nejvyšší je rizikové skóre Olomouckém kraji se 74 body. V celém Česku je index rizika na 57 bodech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.