V úterý v ČR přibylo 11.631 případů koronaviru, šíření nákazy dál zpomaluje

Covid - Ilustrační snímek
Covid – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Publikováno: 2. 3. 2022

Testy v Česku v úterý potvrdily 11.631 případů koronaviru, téměř o pětinu méně než před týdnem. Podobným tempem ubylo i hospitalizovaných s covidem-19 na 2864. Vedle nových případů hygienici zaznamenali také 2214 podezření na opakovanou nákazu, jejich počet byl o víc než desetinu nižší než o týden dřív. Dál ale klesá počet testovaných. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V úterý uplynuly dva roky od potvrzení prvních případů koronaviru v ČR. Za tu dobu testy prokázaly téměř 3,6 milionu případů nákazy a zemřelo s ní 38.741 lidí. Epidemie v posledních týdnech zpomaluje, ustává její šestá vlna v Česku. Vláda postupně ruší omezení zavedená proti nákaze, která se nyní šíří v nakažlivější ale méně nebezpečné variantě omikron.

Sedmidenní incidence dál klesá a je nejnižší od poloviny ledna. K dnešku na 100.000 lidí za poslední týden připadá 570 nových případů nákazy. Před týdnem to bylo 754, v pondělí 595. Nejvyšší zůstává sedmidenní incidence v Plzeňském kraji na hodnotě 730, naopak nejnižší je s hodnotou 407 v Karlovarském kraji.

Snižuje se také zátěž nemocnic, a to včetně pacientů s covidem-19 ve vážném stavu. V úterý jich bylo 202, asi o pětinu méně než o týden dřív a nejméně za poslední měsíc. Úterních téměř 42.000 testů na koronavirus provedených zdravotníky bylo o víc než čtvrtinu méně než před týdnem.

Se zpomalováním epidemie klesá zájem o očkování. Za úterý si pro vakcínu proti covidu-19 přišlo 3627 lidí, o týden dřív to byl víc než dvojnásobek. Nadále převažuje zájem o posilující dávky, o které mohou požádat lidé s dokončeným očkováním. Vakcinaci má v Česku hotovou 6,85 milionu lidí, posilující dávku dostaly víc než čtyři miliony z nich.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.