Václav měl při první večeři zlou narážku na tělo své nápadnice. Zdeněk Pohlreich má vzkaz, který mnohé zaskočí

Zdeněk Pohlreich v rozhovoru s fotografem, který urazil svou nápadnici.
Zdeněk Pohlreich v rozhovoru s fotografem, který urazil svou nápadnici.
Foto: Se svolením FTV Prima
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Arogantní Václav (56) s chováním hulváta a proti němu u stolu uplakaná Pavla (53), kterou zaskočí narážky na její postavu. Takoví lidé se potkali v restauraci u Zdeňka Pohlreicha (64) při první večeři a řešili, zda by mohli navázat partnerský vztah. V tomto případě jiskra nepřeskočila, protože fotograf Václav Petr si představoval, že potká modelku. Jeho ostré vyjádření všechny zaskočilo. Zdeněk Pohlreich pro ŽivotvČesku.cz ale vysvětlil, že i když v restauraci zaslechne ošklivé věci, zasahovat nesmí a měl by dělat, že nic neslyšel. "Zkuste si představit, že sedíte u stolu a začnete se hádat se svou partnerkou, do toho přijde číšník, který vás nezná a začne vám radit. To se na mě nezlobte, ale to asi nebude ideální," řekl šéfkuchař pro ŽivotvČesku.cz s tím, že dokud se hosté nezačnou fyzicky napadat, má personál zůstat neutrální a v klidu.

Když dáma dorazí do restaurace na seznamovací rande, očekává, že zjistí něco o inteligenci svého nápadníka, případně zhodnotí, zda dotyčný má smysl pro humor. Žádná si pak jistě nepřeje, aby se první večeři řešila její postava a nějaký ten kilogram navíc.

Fotograf Václav Petr při společném jídle pojišťovací poradkyni docela zaujal, když si ale odskočila na toaletu, otočil se na personál a začal ji ostře kritizovat.

"Představoval jsem si třeba nějakou třicítku čtyřicítku, ne takovouhle bárku. Znám všechny, fotil jsem modelky, kdybys viděl, jaké jsem měl holky. Jenomže došly prachy, došly holky, klasika. To mě asi pánbůh potrestal," vyjádřil se Václav, který netušil, že jeho slova omylem Pavla vyslechla. Narážka na její tělo ji rozlítostnila a večer pro ni skončil velkým trapasem.

Celou událost sledoval také Zdeněk Pohlreich, který hulvátské chování na kamery glosoval, ale na obranu křehké Pavly nepřispěchal. Prý ani nemůže, protože od toho v restauraci není. Lidem, kteří se přijdou do restaurace hádat a urážet, Pohlreich vzkázal, že jim určitě nebude dělat poradnu ani psychoterapeuta.

"Personál se do takových situací vůbec nemá plést. Co se děje u stolu, to není věcí personálu. Hranice se překročí v momentě, kdy spor u stolu začne nějakým způsobem narušovat chod podniku. Pokud by došlo na facky, nebo by hádka byla tak veliká, že začne rušit další hosty, tak v tu chvíli je povinností personálu zasáhnout a obnovit takovou atmosféru, ve které se všichni budou cítit normálně. Pokud se bavíme o nejnovějším dílu a té ukázce, kde se pan Václav takto projevil, tak chci říct, že restauratér určitě není žádný léčitel lidských duší, do takových věcí personálu nic není," řekl Zdeněk Pohlreich pro ŽivotvČesku.cz s tím, že reality show První večeře představuje výjimku, jinak je ale neslušné pozorovat, co se u stolu odehrává.

"Všechny nás to baví koukat se jiným do kuchyně. Já jsem ale v tomto pořadu kulisa a pozorovatel. Zkuste si představit, že sedíte u stolu a začnete se hádat se svou partnerkou, do toho k vám přijde číšník, který vás nezná a začne vám radit. To se na mě nezlobte, ale to asi nebude ideální. Každý je zodpovědný za své činy sám, jak se chová je jeho vizitka, rolí personálu není nikoho vychovávat nebo lidem radit," dodal zcela otevřeně pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Pohlreich, který říká, že každý by měl znát své místo a svou roli, ať jsou to hosté u stolu či personál restaurace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.