Vánoční delikatesa a po generace děděné cukroví. Kamila Nývltová popsala, co si nedokáže o svátcích odepřít

Zpěvačka Kamila Nývltová
Zpěvačka Kamila Nývltová
Foto: Se svolením Kamily Nývltové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2021

Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky Čechů a do těch letošních zbývají pouhé tři týdny. Pro zpěvačku Kamilu Nývltovou (32) je především předvánoční období časem velkého pracovního nasazení, protože cukrařina se stala její druhou profesí a peče na zakázku. V rodině Nývltových nesmí chybět na štědrovečerní tabuli tradiční pokrm, ovšem v trochu jiné obměně. "Moje maminka připravuje kapra, a to opravdu skvěle. Kolikrát ho děláme i neobalovaného spíše »na přírodno«, je to fakt delikatesa. Nesmí chybět ani vanilkové rohlíčky," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu 1. prosince začala meteorologická zima a do Vánoc zbývají už jen tři týdny. Kvůli sílící epidemii koronaviru a vládním opatřením, se umělecká scéna dostala opět do situace, kdy se ruší koncerty a kulturní život utichá. Kamilu Nývltovou to ale nepřekvapilo, její cukrářská vášeň se pro ni stala druhou prací, a tak má rozhodně co dělat. Peče na zakázku cukroví, ale nezapomíná ani na to, že vánoční dobroty nesmí chybět na jejím svátečním stole.

"Každý rok u nás rozhodně nemůžeme upustit od milovaného cukroví, kterým jsou naše tradiční vanilkové rohlíčky. Ty jsou odkazem, který se dědí po generace a zkrátka je zbožňujeme. Jinak slavím Vánoce s rodinou ve Rtyni v Podkrkonoší a na štědrovečerní tabuli určitě nesmí chybět bramborový salát a kapr. Na to se každý rok opravdu moc těším, protože je to pro mě vzácnost, přeci jen… kapra si neděláme každý den. A moje maminka ho připravuje opravdu skvěle a kolikrát ho děláme i neobalovaného spíše »na přírodno«, což je vážně delikatesa," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka a představitelka muzikálových krásek jakými jsou Angelika nebo Kleopatra, jak vypadají tradice v její rodině.

Sama přiznává, že patří k milovníkům posledních svátků v roce, protože pro ni mají výjimečné kouzlo. A ráda si dopřeje i tradiční nápoj, který k zimě nepochybně patří.

"Pro mě jsou Vánoce jedním z nejhezčích svátkuů v roce, miluju když to všude kolem září v nejrůznějších barvách vánočních světýlek, stejně tak koledy, miluju jít ven a dát si horký svařák… Hlavně vždycky cítím takovou tu pohodu, klid a mír, i to že by se všichni měli mít rádi a všechny zlé skutky by se měly odpustit. Ano, jsem tak trošku »naivka«, ale každý rok v to skutečně pevně věřím," dodala pro ŽivotvČesku.cz Kamila Nývltová, která v letošním roce zvládla napéct neskutečných 50 kilogramů cukroví a snaží se i v cukrařině neustále zlepšovat a pracovat na sobě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.