Vážila 140 kilogramů a nenáviděla se. Z dřívější baculky a milovnice fastfoodů je dnes kulturistka, která je po proměně k nepoznání

Destiny McDonaldová před proměnou
Destiny McDonaldová před proměnou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2022

Za předpokladu, že člověk trpí obezitou, i mládí může být obdobím plným zdravotních obtíží a těžké pohyblivosti. Své o tom ví Destiny McDonaldová (24), kterou celý život trápily nadbytečné kilogramy. Vše se změnilo až po operativním zmenšení žaludku a vůli ke cvičení, díky kterým je dnes z někdejší baculky kulturistka.

Pro Destiny McDonaldovou byl dosud celý život jedním velkým trápením kvůli obezitě. Když se za ni nebičovala sama, šikanovali ji spolužáci. Narážky na svou váhu poslouchala už od školky a stres způsobený nepřijetím do kolektivů ještě zajídala. Až jako dvacátnice se rozhodla svůj život od základu změnit.

"Ve škole mě za můj vzhled šikanovali, ale místo toho, abych se sebou něco dělala, jsem jen víc a víc jedla. Na vysoké škole jsem pak dosáhla toho největšího dna, vážila jsem celých 140 kilogramů a byla jsem si odporná. Vybírat si oblečení byla noční můra, v převlékacích kabinkách jsem při pohledu do zrcadla brečela," uvedla Destiny, jak ji cituje britský deník Wales Online.

V dospělosti se pak mladá žena rozhodla k radikálnímu kroku a podstoupila chirurgické zmenšení žaludku. Byla si vědoma rizik, která s tímto zákrokem souvisejí, ale byla také odhodlaná zhubnout a věděla, že tato operace a s ní související shozená kila pro ni budou dobrým začátkem a motivací do budoucna.

Hned po operaci Destiny měla o 13 kilogramů méně. Jakmile to bylo bezpečné, začala chodit šestkrát týdně do posilovny, vstávat v šest hodin ráno, své dny začínala meditací a začala jíst také nízkokalorická jídla místo tučných pokrmů, které jedla dříve. Tento životní styl ji nyní baví natolik, že se stala dokonce kulturistkou.

"Jakmile jsem si našla způsob cvičení, který mi vyhovoval, z povinnosti se stal koníček. Už mě nebaví ležet v posteli a jíst menu z fastfoodů po kilech. Nikdy jsem sama sebe neměla ráda, dnes je to ale jinak. S posilováním jsem našla sebelásku a sebevědomí, což je to, co jsem až dosud celý život neúspěšně hledala," dodala dnes již štíhlá a krásná Destiny McDonaldová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.