Vážila 140 kilogramů a žádná dieta jí nepomohla. Mladá žena dokázala zhubnout až díky operaci, pak bojovala s kůží

Jessie O'Brienová
Jessie O’Brienová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 8. 2022

Když jí bylo 20, vážila už více než 140 kilogramů a byla sama ze sebe zoufalá. Jessie O'Brienová (31) se nakonec rozhodla, že hubnutí běžnými způsoby už jí nepomůže a podstoupila bandáž žaludku. Díky té dokázala zhubnout 80 kilogramů. Spokojená se sebou ale začala být až po dalších operacích, díky kterým se zbavila povislé kůže a svým prsům dodala tvar. O své proměně promluvila pro deník Daily Mail.

Jessie O'Brienová byla už v dětství oplácaná a v každé škole, kterou prošla, byla obětí šikany. Ostatní děti ji nazývaly všelijakými přezdívkami spojenými s její váhou a následně přestala chodit do kolektivů, když zrovna nemusela. I tyto zkušenosti vedly k přejídání, jídlem mladá Britka zajídala stres z toho, že nevypadá podle svých představ.

Když začala obezita Jessie O'Brienovou dohánět, rozhodla se zhubnout. Vyzkoušela ale všechny možné diety a u žádné nedokázala vydržet dlouhodobě. Nakonec se proto rozhodla podstoupit bandáž žaludku, tedy operaci, která zajistí, že se jí do žaludku vejde menší množství jídla.

"Mám pocit, jako bych v životě dostala druhou šanci. Venku jsem chodila vždy za kamarády, protože přes ně nebylo vidět, jak jsem velká. Teď jsem našla sebe sama a konečně mám pocit, že mám nějakou hodnotu. Dostat se tam, kde jsem, nebylo lehké. Vyžadovalo to hodně psychické i fyzické síly, ale nemohla bych být šťastnější," řekla Jessie O'Brienová deníku Daily Mail.

Poté, co se jí podařilo zhubnout více než 80 kilogramů, měla Jessie nedokonalosti, kterých se nutně potřebovala zbavit. Přebytečná kůže jí komplikovala život stejně tak jako poprsí, z něhož zmizel přebytečný tuk a bylo tvořeno převážně už jen kůží. Tři plastické operace pak ženě definitivně vrátily sebevědomí.

"Hodně lidí si myslí, že operace žaludku je snadnou cestou, ale tak to není. Chce to dobře pátrat po klinikách, jít k odborníkům a uvědomit si, že na operačním stole nebudete ležet naposledy. Šetřila jsem vše, co mi po nutných měsíčních výdajích zbylo, abych měla na zákroky, které bylo nutné provést po zhubnutí. Mám sice jizvy, ale ty se mi líbí, protože jsou součástí mé cesty," dodala Jessie O'Brienová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.