Ve středu testy odhalily 13657 nových případů, o 2700 více než před týdnem. Ve vážném stavu je 1432 lidí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

V Česku ve středu přibylo 13.657 potvrzených případů koronaviru. Je to sice pokles proti úterý, ale zároveň je to zhruba o 2700 nakažených víc než před týdnem a jde o druhý nejvyšší denní nárůst od prvního lednového týdne. V nemocnicích bylo ke středě 6967 pacientů s covidem-12, jejich počet proti úterý mírně klesl. V těžkém stavu je 1432 lidí, o deset méně než v úterý. S nákazou dosud v Česku zemřelo 19.835 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od začátku epidemie se dosud v České republice nakazilo 1,198.168 lidí. Více než jeden milion z nich se již z nemoci vyléčil. Momentálně tak v zemi je zhruba 132.000 nakažených, většina s mírným průběhem.

V Česku přesto v posledních týdnech vytrvale klesají počty volných lůžek v nemocnicích. K dnešnímu ránu bylo na ARO a jednotkách intenzivní péče volných 566 lůžek. Je to 14 procent z celkových kapacit míst na ARO a JIP v zemi. U lůžek s umělou plicní ventilací je podle údajů ministerstva volná zhruba třetina a u standardních lůžek s kyslíkem necelá čtvrtina z celkového počtu.

Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1535 případů, kdy se lidé nakazili op...

Počet vážně nemocných se v pondělí poprvé od začátku epidemie dostal přes 1400. Celkem hospitalizovaných bylo v předchozích dvou dnech více než 7000. Statistiky ministerstva navíc nezahrnují pacienty, kteří po deseti dnech nevykazují příznaky, ačkoli v nemocnicích dále zůstávají. Ministerstvo také údaje upravuje zpětně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.