Ve středu to začne. Konzultantka počasí promluvila o značně studeném zlomu v počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2022

Od středy až do soboty nás čekají studená rána s četnými přízemními mrazíky, které mohou způsobit škody na vegetaci, zejména pak na zelenině – rajčatech, okurkách a cuketách, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Během noci na středu se na počasí projeví vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu - tedy oblačnosti i srážek bude ubývat.

"Zpočátku noci bude převládat oblačno, místy přeháňky. Postupně bude polojasno až skoro jasno a přeháňky pouze ojediněle. Po ránu se budou místy vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. Středa odstartuje sérii studených rán - ranní pocitové teploty se budou pohybovat mezi 7 až 2 °C a na jihozápadě a západě území se budou místy tvořit přízemní mrazíky, které mohou spálit vegetaci," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

A na o poznání chladnější rána se ČR musí připravit od čtvrtka do soboty – kvůli malé oblačnosti a slabému větru budou nejnižší ranní teploty klesat jen k 5 až 0 °C, lze tak očekávat četné přízemní mrazíky.

Vloni se přízemní mrazíky vyskytly ruku v ruce se začátkem astronomického podzimu. "Od středy bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek a ve čtvrtek a v pátek bude převládat slunečné počasí," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že v pátek se lidé mohou těšit na desetihodinovou délku slunečního svitu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.