Ve středu v Česku 348 nakažených. Podle premiéra byl zaznamenán rekordní počet očkovaných

Pixabay
Rouška – ilustrační foto
Foto: Pixabay
ČTK |
redakce@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 6. 2021

Testy v Česku ve středu potvrdily 348 případů koronaviru, o třetinu méně než před týdnem. Denní přírůstky nových případů zůstávají nejnižší od konce srpna. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Dávku očkování proti nemoci covid-19 dostalo ve středu podle premiéra Andreje Babiše (ANO) rekordních téměř 110.000 lidí.

"Včera (ve středu) nový rekord v očkování, 109.861 za den," uvedl Andrej Babiš na Twitteru. Připomněl, že dnes o půlnoci se mohou k očkování začít na webu registrovat lidé od 16 do 29 let a vyzval je, aby možnost využili.

Více než 100.000 dávek za den zdravotníci rozdali už minulý týden od středy do pátku a také v tomto týdnu v úterý. Web ministerstva zdravotnictví před 08:30 hlásil za středu 57.650 dávek očkování. Počty ale obvykle později zvyšuje po dohlášení z očkovacích míst. Celkem bylo podle webu od začátku vakcinace loni v prosinci rozdáno zhruba 5,49 milionu dávek, ukončené očkování má téměř 1,57 milionu lidí.

V přepočtu na 100.000 obyvatel laboratoře v ČR odhalily za posledních sedm dní 25 nových případů nákazy. Toto takzvané incidenční číslo dál klesá, o den dřív to bylo 26 případů. Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, zůstává pod 0,8. Pokud je nižší než jedna, šíření nákazy zpomaluje.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (67) plánuje oznámit rozhodnutí ohledně s...

Od začátku epidemie loni v březnu se v zemi covidem-19 prokazatelně nakazilo víc než 1,66 milionu lidí, zemřelo 30.136 z nich. Denní počty úmrtí se už téměř týden drží nižší než deset. Za středu nyní web ministerstva uvádí jednoho zemřelého, čísla ale později zpřesňuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu