Ve středu zatím přibylo 968 potvrzených případů nákazy. Vojtěch oznámil další změnu

Koronavirus je respirační onemocnění.
Koronavirus je respirační onemocnění.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2020

Za středu průběžně v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, zhruba stejně jako za celé pondělí. Počet úmrtí se zvýšil o 11 na celkových 476 obětí.

Ministr Vojtěch chce od pátku omezit počet návštěvníků hromadných akcí ve vnitřních prostorách. Lístky na ně mají být jen k sezení, ne ke stání.

V posledních týdnech výrazně přibylo lidí, kteří s koronavirem skončili v nemocnici. Počet hospitalizovaných stoupl od začátku září o dvě třetiny, a množství nemocných ve vážném stavu téměř o tři čtvrtiny. Podíl hospitalizovaných na množství aktuálně nemocných s covidem-19 je ale velmi nízký. Podle údajů k sobotě činí 2,18 procenta, což je nejméně od poloviny března. Nemocnice podle pondělního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zvládnou násobně víc pacientů s covidem-19 než nyní, a to i vážných případů.

Volná je podle něj víc než čtvrtina lůžek na odděleních anesteziologie a resuscitace a jednotkách intenzivní péče a 58 procent plicních ventilací. Premiér v neděli uvedl, že kapacita lůžek pro covidové pacienty je 4800, z toho pro těžké stavy je tisíc lůžek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.