Ve wu-chanské laboratoři dělali s koronavirem šílenosti, upravili ho na lidi, tvrdí ruský mikrobiolog

Laboratoř - Ilustrační snímek
Laboratoř – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2020

Světově uznávaný mikrobiolog Petr Čumakov tvrdí, že vědci ve Wu-chanu upravovali koronavirus přes deset let. Prý se tam děly absolutně šílené věci, například byl genom koronaviru upraven tak, aby zvládl napadnout lidské buňky.

Profesor Čumakov, který patří v Rusku je špičkám svého oboru, že se tak stalo ve snaze najít vakcínu na HIV. Čínští vědci z Wu-chanu podle něj nechtěli vytvořit pandemii, ale studovali patogenitu viru.

Na jeho slova upozornily Novinky.cz, řekl je ruskému listu Moskovskij Komsomolec. "Vědci v laboratoři ve Wu-chanu aktivně pracovali na vývoji nejrůznějších forem koronaviru více než deset let,” řekl Čumakov s tím, že se tam děly absolutní šílenosti.

Upravili genom

"Například upravovali genom tak, aby byl virus schopný infikovat lidské buňky. Tohle všechno musí být nyní analyzováno. Celkový obraz možného vzniku současného koronaviru se začíná pozvolna objevovat,” uvedl uznávaný profesor.

Čumakov nechápe, proč tyto informace musí veřejně říkat sám a proč se už dávno k lidem nedostaly. Tvrdí, že vědci výsledky svého bádání zveřejňovali. "Trochu přemítám, proč se toto pozadí celé situace dostává k lidem tak pomalu,” kroutí hlavou.

Podle Čumakova je na "nějaké obviňování ještě brzy", ale domnívá se, že to bude mít následky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.