Velký návrat od moře domů. Tu sílu mi nesmí nikdo vzít, říká Dagmar Patrasová, která ukázala postavu v plavkách

Dagmar Patrasová na dovolené
Dagmar Patrasová na dovolené
Foto: Se svolením Dagmar Patrasové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2021

Hádky a trápení s manželem Felixem Slováčkem (78) vypadaly na krátký čas tak vzdáleně a malicherně. Herečka Dagmar Patrasová (65) si užila nádherné dny u moře ve Španělsku a nyní má obavy z návratu domů. "Cítím se plná energie a doufám, že mi to nikdo nevezme," přiznala pro ŽivotvČesku.cz herečka a moderátorka s tím, že si chce »španělskou« pohodu přenést i do Prahy.

Podle svých slov má Dagmar Patrasová za sebou jednu z nejkrásnějších a nejzásadnějších dovolených v životě. Roky byla zvyklá jezdit s manželem Felixem Slováčkem po různých koutech světa, nyní ale zjistila, že s partou správných lidí člověk zažije legraci a skvěle si odpočine.

"Do Španělska nás pozvala kamarádka, která tady má dům. Je tu skoro 30 stupňů a každý den teplota dál roste. Máme k dispozici pět kilometrů dlouhou pláž, na které skoro nikdo není," popsala Dagmar Patrasová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že s kamarádkami si užívají dobrého jídla, hodně si povídají a od rána do večera se smějí.

V létě by Dagmar Patrasová ráda stihla ještě jednu dovolenou a nejraději zase u moře. Když se redaktoři ptali, zda příště pojede s manželem, který se nedávno rozešel s výtvarnicí Lucií Gelemovou (38), byla trochu zaskočená.

"Dovolená s manželem? To mě ani nenapadlo. Fakt nevím. Tak řekněme, že nevím, co bude v létě. Může se stát plno věcí. Teď si z toho vztahu hlavně čistím hlavu," řekla otevřeně pro ŽivotvČesku.cz. Felix Slováček jí vztahem s mladou umělkyní dost ublížil, ale Dagmar Patrasová se dívá hlavně do budoucnosti. Společné dovolené blok nedává, za určitých okolností by se nebránila tomu, kdyby se ledy hnuly a s manželem vycházeli dobře.

Dagmar Patrasová měla hodně času přemýšlet o svém životě také na letišti. Do Prahy se vracela po deseti báječných dnech v neděli večer. "Zastihli jste mě akorát na zpáteční cestě. Byla to skvělá dovolená. Hlavně doufám, že mi ta energie zůstane. Cítím se plná síly, snad mi to nikdo nevezme. Víte, jak to bývá po dovolené, někdy stačí dva dny a člověk zase zabředne do všech těch problémů," řekla manželka Felixe Slováčka pro ŽivotvČesku.cz bez obalu.

Sama nyní neví, co přesně ji v létě čeká. Lucie Gelemová v polovině května sice oznámila, že vztah s Felixem nikam nevede a je na čase ho ukončit, také ale rychle dodala, že manžela Dagmar Patrasové si nechá jako životního přítele. "Přátelství je přeci o tom, že potrvá na věky. Já to mám postavené stejně jako on," sdělila Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i když skončí milenecký poměr, může pokračovat jako něco nového.

Královna dětských srdcí a filmová princezna Xénie nevyhazuje manžela ze společného bydlení, naopak si uvědomila, že byt patří oběma. Felix tedy má dveře od společné domácnosti dál otevřené. Podle Dagmar Patrasové bude zásadní, aby si po její dovolené promluvili a nastavili pravidla, která budou respektovat. Dáda doufám, že když bude vůle a chuť na obou stranách, začne se psát nová kapitola bouřlivého manželství.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.