Veřejné rozloučení s Jiřím Menzelem (†82) nakonec bude. Vdova popsala detaily

Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2020

Před svou smrtí si nepřál, aby měl veřejný pohřeb. Nakonec se ale vdova Olga Menzelová (42) rozhodla pro opačný krok. Prozradila, že určitou formu piety pro veřejnost uspořádá.

Oscarový režisér Jiří Menzel (†82) zemřel minulý týden. Uctění památky legendárního režiséra se uskuteční v pátek v pražském Rudolfinu, a to zejména z velkého zájmu přátel a fanoušků.

Proto se v pátek 18. 9. od 10:00 do 18:00 pro vás všechny otevřou prostory foyer Rudolfina, kde se budete moci s Jirkou rozloučit osobně,“ uvedla v prohlášení Olga pro Blesk.

Podle Menzelové se lidé dočkají při rozloučení s režisérem skladeb z jeho filmů. „Uslyšíte hudbu z jeho filmů, budete se moci zapsat do kondolenčních knih a před Rudolfinem si budete moci oživit vzpomínky na Jirku i jeho filmy zhlédnutím malé výstavy Rozmarná léta Jiřího Menzela,“ upřesnila s tím, že v pátek večer v Rudolfinu zazní během festivalu Dvořákova Praha hudba jednoho z režisérových nejoblíbenějších skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta (†35).

Od srdce vám všem děkuji za neuvěřitelné množství kondolencí, krásných vzkazů a milých slov. Moc mě těší, že máte Jirku stále rádi, ať už jste ho poznali osobně, nebo prostřednictvím jeho filmů a divadelních her, které režíroval,“ dodala v prohlášení Menzelová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.