Veronika Žilková promluvila o krásné dceři Kordule. Byla to pro nás trochu satisfakce po smutném období na jaře, otevřela se

Veronika Žilková a Kordula Stropnická
Veronika Žilková a Kordula Stropnická
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2022

Společenský debut Korduly Stropnické (16) na veřejnost udělal dojem především díky překrásným šatům, které po boku své matky Veroniky Žilkové (60) vynesla na červený koberec. Pro obě půvabné dámy byl však společný pobyt v Karlových Varech něčím mnohem víc. Pro ŽivotvČesku.cz herečka exkluzivně popsala, jak si společné chvíle s nejmladší dcerou užily. "Bylo to pro nás po tom období na jaře, které bylo docela smutné, jako určitá satisfakce," přiznala Veronika Žilková.

Moment, ve kterém Veronika Žilková s dcerou Kordulou stály vedle sebe bok po boku na červeném koberci, jim oběma vynesl samé komplimenty. Ocenění se dočkala nejen herečka, která i ve svých šedesáti letech vypadá perfektně a mohla by být vzorem pro mnohé mladší účastnice festivalu, ale také dospívající Kordula, pro kterou to bylo vůbec poprvé, kdy se po červeném koberci za zvuku fotoaparátů prošla. Překvapivě však právě tato chvíle vznikla úplnou náhodou.

"Původně jsem neměla v plánu jít na červený koberec podruhé, a když pak došlo k tomu, že tedy ano, zjistila jsem, že už vlastně nemám žádný další outfit. Pomohl mi tedy stylista Filip Vaněk, který mi tam na poslední chvíli nějaké modely pro mě i pro Kordulu sehnal," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková, která se zmíněným stříbřitým modelem rozhodně nešlápla vedle.

Podle hereččiných slov byl pro ni pobyt na festivalu s dcerou velmi důležitý a obě dvě si ho velice užily. "Zažila jsem s ní vlastně ten přerod, kdy jsme přijely do Varů, dcera byla v roztrhaných džínách a mikině, na konci šla po červeném koberci jako princezna. Pro šestnáctiletou středoškolačku je to velký zážitek a myslím, že si to dost užila. Poprvé měla kolem sebe stylisty, někdo ji česal a líčil, to se jí líbilo," popsala charismatická Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz, jak svou »holčičí akci« prožily.

Navzdory tomu si však maminka pohledné mladé dámy myslí, že do showbyznysu ji to spíše netáhne. Pro ŽivotvČesku.cz totiž vysvětlila, že slavné osobnosti díky tomu, že jsou to její přátelé a kolegové, všechny její děti potkávají odjakživa, a tak to na ně již příliš dojem nedělá. Kordula se navíc pohybuje ve zcela jiném prostředí, studuje jezdeckou střední školu, a tak se její život točí spíše buď kolem sportu, nebo jako právě nyní v době školních praxí okolo kydání hnoje ze stájí. "Myslím, že Kordulce je nějaký showbyznys úplně jedno," přiznala pro ŽivotvČesku.cz herečka.

Pro ŽivotvČesku.cz poté herečka přiznala, že na letošním karlovarském festivalu to bylo poprvé, kdy se její dcera šla podívat na její film. "Já sama se na sebe ve filmech nerada dívám. V tomhle případě šlo navíc o snímek Zapomenuté světlo z roku 1996, který pro mě nebylo vůbec lehké sledovat, protože v té roli umírám. Takže jsem vlastně byla ráda, že tam Kordula byla se mnou, byl to pro mě velmi důležitý společný moment," otevřela se Veronika Žilková a sdílela své pocity.

Dotyčná projekce byla pro blond herečku důležitá ještě z jiného důvodu, a to kvůli modelům, které na ni i s dcerou vynesly. "Hodně lidí nás chválí za outfity z červeného koberce, ale já sama jsem si nejvíc užila právě tyto bílé šaty, které pro nás připravil návrhář Jakub Poner. Takže bych mu moc ráda poděkovala za to, že jsem se mohla cítit tak krásně," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková a dodala, že ze stejné dílny pochází také rudé šaty, které vynesla na jeden z letošních karlovarských večírků.

Hereččina rodina si letos na jaře prošla poměrně náročným obdobím, během kterého se rozpadlo její dlouholeté manželství s Martinem Stropnickým (65). K rozchodu došlo navíc poněkud kuriózním způsobem, kdy herečce manžel po zdařilé rodinné dovolené zaslal e-mail, ve kterém ji informoval, že s ní nadále nechce sdílet život. Jak se později ukázalo, měla v tom prsty mladá kolegyně z Izraele, kde Martin Stropnický již několik let pracovně pobývá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.