Vévodkyně Kate zazářila v rudém svetru, v podobném okouzlila princezna Diana před 40 lety. Lidé ho v obchodech vykoupili

Princezna Catherine
Princezna Catherine
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2021

Je nejen lidmi oblíbená osobnost, ale také módní ikona. Kdekoli se vévodkyně z Cambridge Kate (39) objeví, tam se řeší, co má na sobě. Na natáčení v rámci speciálního vánočního programu s názvem Royal Carols: Together at Christmas oblékla svetr, který připomínal ikonický model zesnulé princezny Diany (†36), který na sobě měla v roce 1981. Není tak divu, že kašmírový svetřík už se zcela vyprodal.

Vévodkyně z Cambridge zvolila oblečení, kterým připomněla milovanou Dianu z Walesu, která tragicky zemřela při autonehodě 31. srpna 1997 v Paříži. Na vysílání vánočního koncertu, který bude součástí speciálního programu Royal Carols: Together at Christmas ve Westminsterském opatství, zvolila jednoduchý outfit – červený svetr s bílým límečkem, který pochází z kolekce módní značky Miu Miu a stojí 1350 liber (v přepočtu cca 40 000 korun).

"Jsem tak nadšená, že budu součástí Together at Christmas tady ve Westminsterském opatství," cituje trojnásobnou matku a choť staršího z princů deník Express. Kromě britské královské rodiny se koncertu plného vánočních koled, který na Štědrý večer odvysílá televizní stanice ITV, zúčastnily i hvězdy jako Ellie Gouldingová (34), Tom Walker (30), Leona Lewisová (36) a další.

V místě, kde se vévodkyně Kate před deseti lety provdala za prince Williama (39), svým modelem vzbudila pozornost médií. Novináři ji ihned začali srovnávat s princeznou Dianou. Ta v roce 1981 oblékla při návštěvě anglického polo klubu Guards Polo Club ve Windsoru červený úpletový svetr s bílým límečkem a bílými ovcemi – vyjma jediné černé. Podle informací britského deníku Daily Mail to tehdy působilo dojmem, že tím naznačuje svou pozici v královské rodině a mimořečovými prostředky tak projevila vnitřní pocity.

Svetr vévodkyně Kate má diamantový vzor a je vyroben z kašmíru. Navíc je protkán černobílými růžemi a nechybí ani zdobení perleťovými knoflíky. Jako vždy se okamžitě poté, co se v něm ukázala na veřejnosti, vyprodal, přestože nepatří zrovna mezi nejlevnější kousky. Podobně tomu bylo již mnohokrát, kdy manželka prince Williama vynesla nějaký model. Vzápětí vždy zmizel nejen z výloh obchodů, ale také z internetové nabídky dané značky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.