Více než polovina Čechů má obavy, že koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19, udeří v Česku podruhé

Koronavirus - Ilustrační foto.
Koronavirus – Ilustrační foto.
Foto: Archiv ÚVN
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020

Více než polovina pětiny Čechů žije s obavami a představou, že přijde druhá vlna epidemie koronaviru.

Podle agentury Median, která ve středu zveřejnila průzkum, se 62 % Čechů domnívá, že přijde druhá vlna pandemie COVID-19, dle necelých dvou pětin se druhá vlna pandemie nedostaví.

Že určitě přijde druhá vlna COVID-19 je spíše přesvědčeno 52 % dotázaných. Druhá vlna pandemie spojená s tímto nemocněním se nedostaví určitě si myslí 35 % lidí.

Vidíme tedy, že v tvrzení o tom, zda druhá vlna nastane či ne, mají Češi určitou nejistotu a méně volí krajní body nabízené škály odpovědí.

O něco více si pak myslí, že druhá vlna pandemie COVID-19 nastane, lidé z Prahy a zbytku Čech než lidé z Moravy. Mírně optimističtější jsou ženy v porovnání s muži, přičemž ženy častěji udávají, že druhá vlna pandemie nepřijde (42 % ku 34 %).

Od začátku epidemie se v Česku nakazilo novým koronavirem 12.685 lidí. Z nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, se vyléčilo 7910 infikovaných, úmrtí je 351. Počet nových případů koronaviru v Česku se v úterý po dvou volných dnech vrátil nad stovku - přesně testy odhalily 119 nakažených.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.