Víkend bude ve znamení tropů. Vedra na padnutí následně nepoleví. Další nárůst teplot vzduchu očekáváme po víkendu, uvedla konzultantka počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2022

Příjemný charakter počasí očekáváme i o víkendu – odpolední teploty se budou zastavovat až na tropických hodnotách. Jen ojediněle se mohou zejména na severovýchodě vyskytnout přeháňky nebo bouřky, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V průběhu středy bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Méně oblačnosti bude na JV Moravy, naopak více jí bude na severozápadě Čech. Odpolední teploty 23 až 28 °C.

Ve čtvrtek lze od počasí očekávat jasno až polojasno, na severovýchodě během dne až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty mezi 13 až 9 °C. Denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, během dne ojediněle až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty mezi 13 až 9 °C. Denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

Předpověď počasí na víkend:

V sobotu bude polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

V neděli bude polojasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

"A další nárůst teplot vzduchu očekáváme po víkendu – to se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na 33 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.