Víkend přinese ochlazení a déšť. Dagmar Honsová upřesnila, kam až spadne rtuť teploměru

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 6. 2021

Červen je zatím z hlediska počasí spíše teplý a je znát, že meteorologické léto už je tady. Rtuť teploměru ale poklesne o víkendu, kdy v samotném závěru týdne dojde na citelné ochlazení. "Neděle přinese ochlazení s teplotami v maximech mezi 18 až 22 °C. Navíc by měl foukat čerstvý vítr, který bude tu pocitovou teplotu ještě snižovat," objasnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Zatímco v předchozích dnech Česko potrápily bouřky, kdy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal dokonce výstrahu týkající se nízkého stupně nebezpečí, situace o víkendu by v tomto ohledu neměla být dramatická. Teploty se ale nevyšplhají nad tropických 30 °C.

"Zítra očekáváme příchod studené fronty, ale ještě před ní vystoupí teploty na 23 až 27 °C. Zpočátku dne bude polojasno až oblačno, odpoledne bude od severozápadu docházet k přibývání oblačnosti, na většině území Česka s přeháňkami. Na severu území by se měly ojediněle vyskytnout i bouřky, v nich spadne až 20 milimetrů srážek. Na studené frontě začne zesilovat vítr a po jejím přechodu se začne od severozápadu ochlazovat," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že k večeru už budou teploty na svetr nebo mikinu.

Astronomické léto už je za rohem a teploty během pracovního týdne přinesly téměř tropické »třicítky«. Slunečné počasí bylo důvodem, aby se lidé začali zajímat o místa, kde by se mohli v teplých dnech osvěžit. Teplota vody už je podle meteoroložky Dagmar Honsové vhodná koupání. "Teplota vody už dosahuje k 23 °C, a to konkrétně na jižní Moravě, tam je nejteplejší. Jinak se pohybuje nejčastěji od 18 do 22 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

Úplný závěr druhého červnového týdne tak bude chladnější. "Neděle přinese ochlazení s teplotami v maximech mezi 18 až 22 °C. Navíc by měl foukat čerstvý vítr, který bude pocitovou teplotu ještě snižovat. Na druhou stranu ale bude jasno nebo skoro jasno, takže se bude jednat o hezký den, který bude lákat vyjet na kole nebo se věnovat nějaké fyzické aktivitě," dodala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu