Víkend přinese tropická vedra až 37 °C, pak se znovu ozvou bouřky. Co udělají teploty v příštím týdnu, popsala den po dni meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2022

Začátek astronomického léta v úterý 21. června bude v porovnání s víkendem, kdy se čekají vedra hodně přes 30 stupňů, mírně chladnější a teploty se vrátí do červnových dlouhodobých normálů. "Počátek týdne bude ale opět bohatý na bouřky, které budou i silné a doprovázené nebezpečnými jevy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Super tropické teploty hlásí předpověď na nadcházející víkend. V sobotu bude jasno až polojasno a už ranní teploty můžou být 17 °C. Ty denní pak vystoupí až na 36 °C, na východě území bude o něco chladněji - 26 až 30 °C. V neděli se ojediněle vyskytnou bouřky, i tak budou ranní teploty 19 až 15 °C, během dne pak může být i 37 °C, na východě území 29 až 33 °C. "Bude jasno až polojasno, odpoledne zejména v Čechách až oblačno a zmiňované bouřky mohou být ojediněle silné," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude polojasno až oblačno, postupně místy déšť a přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Ranní teploty 20 až 16 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

V úterý bude zpočátku dne polojasno, postupně převážně oblačno, místy déšť a přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

Ve středu bude převážně oblačno, místy déšť a přeháňky, ojediněle bouřky. Postupně ubývání oblačnosti. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, místy déšť a přeháňky, ojediněle bouřky. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.