Reklama:

Vím, že na covid-19 najdou lék. Domnívám se, že virus unikl z Wu-chanu, říká vědma

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Herečka a vědma Michaela Kudláčková (52) je přesvědčená, že koronavirus není přírodního původu. Sama uznává, že není viroložkou a celou epidemii může posuzovat jen intuitivně. "Myslím si, že lidstvo už má základ léku. Vědci ho jen vyladí," uvedla vědma pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Michaela Kudláčková v době koronavirové krize nastoupila jako dobrovolnice na covidovou jednotku, takže má přímou zkušenost s lidmi, kteří bojují se zákeřnou nemocí.

Reklama:

"Ti lidé tam nemohou dýchat. Oni se snaží dýchat, ale nemají kyslík. Díváte se na lidi, kteří nemají kyslík. Nechápu lidi, kteří v této době riskují. Každý by se měl jít do nemocnice podívat alespoň na dvě hodiny, co se tam děje, je to výchovné," popsala zážitky z nemocnice pro ŽivotvČesku.cz v minulosti.

Michaela Kudláčková přiznává, že není lékařkou ani expertkou na šíření virů, osobní pocity ji ale nutí přemýšlet o tom, že virus je umělého původu.

"Nejsem biochemik ani virolog, ale jsem přesvědčená, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu. Netvrdím, že je to sabotáž, či že to bylo záměrné. Už jen podle toho, jak se ten virus chová, co všechno v organismus napadá, jak totálně rozmašíruje celé tělo... Jak ten virus rychle, masivně a komplexně napadne celé tělo, je prostě neuvěřitelné. Jsem přesvědčená o tom, že není přírodního typu. Podívejte se, jak rychle se rozšířil do celého světa, já jsme prostě přesvědčená, že utekl z Wu-chanu," popsala vědma a kartářka svou teorii pro ŽivotvČesku.cz.

O tom, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu, v minulosti mluvil mimo jiné epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten ale říká, že virus má přírodní základ. "Nevím, jakým způsobem se vyvinul (virus). Předpokládám, že nejde o nějako biologickou záležitost ve smyslu, že by někdo uměle ovlivňoval jeho vlastnosti. Jestli v laboratoři byl přírodní virus, samozřejmě že k úniku dojít mohlo. Spíše si myslím, že šlo o přirozenou mutaci netopýřího viru," uvedl Roman Prymula již dříve pro ŽivotvČesku.cz.

Michaela Kudláčková vyslovila také svůj názor na vakcíny. Vědma si myslí, že virus bude dál mutovat a bude se učit, jak obejít očkování. Spásu vidí v tom, že vědci objeví lék.

"Vím, že se toho viru zbavíme. Nebo lépe řečeno, že se s ním naučíme žít a zařídíme, že zeslábne. Já se nechám očkovat, až na mě dojde řada, ale jsem přesvědčená, že nám na covid pomůže lék více než očkování. Myslím si, že základ léku už lidstvo má. Vědci »vytuní« něco, o čem už nyní ví, že to pomáhá. To bude to nejdůležitější pro celý svět. Obávám se, že virus je přizpůsobivý a umí reagovat na vakcínu. Museli bychom pořád předělávat vakcíny na nové mutace. Já jsem ale přesvědčená, že najdou lék, který bude efektivně působit v lidském těle," dodala pro ŽivotvČesku.cz Michaela Kudláčková.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: