Vím, že na covid-19 najdou lék. Domnívám se, že virus unikl z Wu-chanu, říká vědma

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Herečka a vědma Michaela Kudláčková (52) je přesvědčená, že koronavirus není přírodního původu. Sama uznává, že není viroložkou a celou epidemii může posuzovat jen intuitivně. "Myslím si, že lidstvo už má základ léku. Vědci ho jen vyladí," uvedla vědma pro ŽivotvČesku.cz.

Michaela Kudláčková v době koronavirové krize nastoupila jako dobrovolnice na covidovou jednotku, takže má přímou zkušenost s lidmi, kteří bojují se zákeřnou nemocí.

"Ti lidé tam nemohou dýchat. Oni se snaží dýchat, ale nemají kyslík. Díváte se na lidi, kteří nemají kyslík. Nechápu lidi, kteří v této době riskují. Každý by se měl jít do nemocnice podívat alespoň na dvě hodiny, co se tam děje, je to výchovné," popsala zážitky z nemocnice pro ŽivotvČesku.cz v minulosti.

Herečka Michaela Kudláčková (52), která se proslavila nejvíce v seriálu My všichni školou povinní, se v současné době věnuje astrologii a výkladu karet. A také intenzivně sleduje vývoj koronavirové epidemie. Jako dobrovolnice nastoupila i do nemocnice. "Jediný efekt, který má činnost vlády, je jejich vlastní profit. Zejména panu Babišovi je úplně jedno, kolik tady umře lidí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Michaela Kudláčková přiznává, že není lékařkou ani expertkou na šíření virů, osobní pocity ji ale nutí přemýšlet o tom, že virus je umělého původu.

"Nejsem biochemik ani virolog, ale jsem přesvědčená, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu. Netvrdím, že je to sabotáž, či že to bylo záměrné. Už jen podle toho, jak se ten virus chová, co všechno v organismus napadá, jak totálně rozmašíruje celé tělo... Jak ten virus rychle, masivně a komplexně napadne celé tělo, je prostě neuvěřitelné. Jsem přesvědčená o tom, že není přírodního typu. Podívejte se, jak rychle se rozšířil do celého světa, já jsme prostě přesvědčená, že utekl z Wu-chanu," popsala vědma a kartářka svou teorii pro ŽivotvČesku.cz.

O tom, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu, v minulosti mluvil mimo jiné epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten ale říká, že virus má přírodní základ. "Nevím, jakým způsobem se vyvinul (virus). Předpokládám, že nejde o nějako biologickou záležitost ve smyslu, že by někdo uměle ovlivňoval jeho vlastnosti. Jestli v laboratoři byl přírodní virus, samozřejmě že k úniku dojít mohlo. Spíše si myslím, že šlo o přirozenou mutaci netopýřího viru," uvedl Roman Prymula již dříve pro ŽivotvČesku.cz.

Michaela Kudláčková vyslovila také svůj názor na vakcíny. Vědma si myslí, že virus bude dál mutovat a bude se učit, jak obejít očkování. Spásu vidí v tom, že vědci objeví lék.

"Vím, že se toho viru zbavíme. Nebo lépe řečeno, že se s ním naučíme žít a zařídíme, že zeslábne. Já se nechám očkovat, až na mě dojde řada, ale jsem přesvědčená, že nám na covid pomůže lék více než očkování. Myslím si, že základ léku už lidstvo má. Vědci »vytuní« něco, o čem už nyní ví, že to pomáhá. To bude to nejdůležitější pro celý svět. Obávám se, že virus je přizpůsobivý a umí reagovat na vakcínu. Museli bychom pořád předělávat vakcíny na nové mutace. Já jsem ale přesvědčená, že najdou lék, který bude efektivně působit v lidském těle," dodala pro ŽivotvČesku.cz Michaela Kudláčková.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu