Vítr zbičoval střechu nemovitosti Miloše Zemana. Kvůli škodě na střeše situaci řešil starosta

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 2. 2024

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úvodu loňského roku - s koncem svého mandátu v roli hlavy státu - přestěhoval do nově vybudovaného domova v Lánech. Titán české politiky pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že osobně vnímá, že nejlepší investice je investice do nemovitostí. "A já dodávám, že do vlastní nemovitosti," sdělil. Stále ale u něj platí, že Vysočina pro něj zůstává srdeční záležitostí a tradičním dovolenkovým místem, na které jezdí každoročně. Chalupa v Novém Veselí ale prošla nedávno »těžkou zkouškou« - silný vítr jí poškodil střechu, uvedl nově exprezident.

Na Vysočině Miloš Zeman trávil mnoho svého času, a to zejména od roku 2002 až do roku 2013, kdy byl zvolen prezidentem a začalo tak jeho první funkční období. Nyní chatu v Novém Veselí využívá hlavně k letním dovoleným, naposledy tam byl v uplynulém roce.

Aktuálně se exprezident svěřil s tím, že jeho chalupa čelila větrnému živlu, který ji mírně poškodil. "Z chalupy spadly tašky, ale pan starosta byl tak laskavý, že mi zařídil opravu," prozradil Zeman v podcastu Otázky Luboše Procházky s tím, že nešlo o nic mimořádného, ale o drobnou škodu.

Bývalý prezident České republiky se během dovolené na Vysočině tradičně věnuje i projížďce na nafukovacím člunu na rybníku. V loňském roce musel však tuto aktivitu kvůli nepřízni počasí vynechat. Je však pravděpodobné, že letos návštěvu milovaného kraje nevynechá. Pro ŽivotvČesku.cz nedávno však uvedl, že častější návštěvy Vysočiny už nejsou s ohledem na jeho věk tolik pravděpodobné.

"Do jisté míry mi chybí, ale nezapomeňte, že vzhledem k mému zdravotnímu stavu, neříkám, že je mi špatně, naopak, je mi dobře, ale jsem na invalidním vozíku. A to už toulky po Vysočině se dají těžko absolvovat. Takže ano, jezdím tam, je tam krásně, ale jinak často ležím v polohovací posteli a čtu jednu knihu za druhou," prozradil Zeman pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v současnosti píše vlastní autobiografii, aby už tak poměrně významné množství knih, které často dostává od přátel, ještě rozšířil.

Aktuálním domovem Miloše Zemana je krásný dům v Lánech. Jde o nemovitost, kterou v minulosti vychválil i ostřílený realitní expert Dušan Měchura.

"Vilu vnímám celkově jako sladění moderního stylu s žádným vyloženě »výkřikem«, který by poutal pozornost, a přírodou. Už pohled na plot a vjezdovou bránu jasně říká, že tam bydlí člověk, kterému nebylo lhostejné, v jakém prostředí dům staví, ale podřizoval ho detailně i okolí a svým možnostem v rámci pohybu, kdy dům je bezbariérový. V tomto případě jde i o skvělý výběr lokality. A nejvíce mě asi na domě baví, že jde o velmi moderní stavbu a nepůsobí vůbec okázale," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz odborník v oblasti realit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.