Vize Baby Vangy pro rok 2024 se naplnily už po 4 měsících. Jedna z předpovědí žijícího Nostradama se má stát za pár dnů

Zatmění slunce - Ilustrační snímek
Zatmění slunce – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2024

Bulharská věštkyně Baba Vanga, která zemřela před více jak 25 lety, předpověděla řadu událostí, které se skutečně vyplnily. Jasnovidka, která je známá svými až mrazivě přesnými předpověďmi, měla vizi i pro rok 2024. Jak uvádí britský deník The Mirror, dvě z nich se již naplnily v první třetině roku. Má jít o světovou ekonomickou krizi, se kterou se aktuálně podle deníku potýká Velká Británie a Japonsko. Další událost, kterou jasnovidka předpověděla, se týkala »drastického« pokroku ve zdravotnictví. V posledních týdnech se skutečně potvrdilo, že vědci z Oxfordu získali finanční prostředky na vývoj vakcíny proti rakovině plic.

Baba Vanga oslepla údajně již v dětství při velké bouři a za svůj život předpověděla spoustu událostí včetně sluneční bouře. O té řekla pouze to, že se stane prvního prosince. A skutečně loni koncem listopadu a začátkem prosince Zemi zasáhla solární bouře hned v několika dnech, jak uvádí deník Mirror.

Jasnovidka, jež předpověděla údajně i teroristický útok 11. září a brexit, pro rok 2024 vyřkla dvě proroctví týkající se celého světa. Tvrdila, že svět bude letos »čelit hospodářské krizi«. Jak uvádí The Mirror, Spojené království a Japonsko se s ekonomickou krizí skutečně potýkají. Úřad národní statistiky potvrdil, že hrubý domácí produkt (HDP) ve Velké Británii během tří měsíců klesl více, než se očekávalo.

Také Japonsko aktuálně nezažívá nejlepší časy. Japonský jen je na historickém minimu za posledních 34 let a oslabil i vůči americkému dolaru. V globálním hodnocení se Japonsko posunulo ze třetí na čtvrtou pozici –⁠⁠⁠⁠⁠ předběhlo ho Německo. Další vizí Baby Vangy pro tento rok byl značný pokrok ve zdravotnictví. Koncem března vědci z Oxfordské univerzity oznámili, že získali finanční prostředky na vývoj první vakcíny proti rakovině plic s názvem »LungVax«.

A není to jen Baba Vanga, kdo pro letošní rok předpověděl zásadní události. Žijící Nostradamus, jak se přezdívá uznávanému věštci Athosovi Salomému, předpověděl, že rok 2024 bude rokem »nové kapitoly lidských dějin«.

Podle něho měly tento rok nastat tři dny temnoty. V roce 2023 řekl brazilský věštec pro deník Daily Star, že Zemi zasáhne sluneční erupce a že nás čeká výron koronální hmoty. I když se to podle vědců děje často, 24. března zaznamenali přece jen »velký výbuch koronální hmoty třídy X ze Slunce«. Tři dny temnoty mohou ale souviset i s úplným zatměním Slunce, které připadá na 8. dubna 2024. Jedná se o hlavní astronomickou událost roku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.