Vodní živel Jiří Paroubek ukázal svou figuru jen v plavkách na ostrově Brač. Popsal přísný režim, kdy se nejprve učí slovíčka, následně cvičí čchi-kung

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
Foto: Se svolením Jiřího Paroubka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2022

Stejně jako loni, tak i letos si bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (69) zpestřuje prázdniny již druhou sportovní dovolenou. Po dnech volna ve Francii je aktuálně v Chorvatsku. Kdo by si myslel, že expolitik se lidově řečeno válí na lehátku na pláži a nic nedělá, hodně by se spletl. Má totiž tvrdý režim, ve kterém nepolevuje. "Jde o další sportovní dovolenou, tentokrát deset dní na ostrově Brač," vysvětlil muž, který se po více než čtyřech letech soudních tahanic na konci loňského roku rozvedl s manželkou Petrou (48).

V Česku se aktuálně teploty pohybují okolo 30 stupňů Celsia. To ale netrápí zkušeného politického barda Jiřího Paroubka, který úvod druhého prázdninového měsíce tráví v Chorvatsku.

"Vstávám hned po 6. hodině ranní. Následně se 20 minut protahuji a provádím posilovací cvičení. Následně mám hodinu opakování slovíček z angličtiny, němčiny a francouzštiny. Pak přes hodinu čínské cvičení čchi-kung. A po snídani, tedy po 10. hodině, odjíždím na pláž. Za den je norma naplavat aspoň 4 kilometry. Odpoledne speciální čínské cvičení chuej čchun-kung. A večer nějaká malá restaurace u moře s přáteli. Hlavní je, aby tam byly ryby a salát z chobotnice," popsal pro ŽivotvČesku.cz expremiér svůj »denní jízdní řád«.

Pokud jde o rozvod, je Jiří Paroubek rád, že ho má za sebou, protože k němu došlo až napočtvrté. Tři předchozí stání se neuskutečnila. První v dubnu 2021 bylo zrušeno kvůli nemoci Petry Paroubkové, druhý termín byl stanoven na konec srpna téhož roku, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. Třetí stání stanovené na úvod listopadu muselo být přesunuto opět z důvodu nemoci, ale tentokrát soudkyně. Uspěl až čtvrtý vypsaný termín.

K dotazu, jak by více než čtyři roky, během nichž došlo k několika soudním stáním, Jiří Paroubek shrnul, řekl tehdy jen, že je zvyklý na stresové situace. "Jsem zvyklý pracovat pod tlakem, takže si umím na takové situace a věci poměrně rychle zvyknout," uvedl v listopadu pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda vlády, který žádost o rozvod podal v březnu 2017. U soudu Petra Paroubková nebyla, dostavil se jen její právní zástupce.

Přesně 17. listopadu 2007 se Jiří Paroubek oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou (po svatbě přijala příjmení Paroubková), s níž navázal vztah během trvání svého manželství se Zuzanou Paroubkovou (64), ale údajně až poté, co manželce oznámil přání se rozvést. V roce 2009 se jim narodila dcera Margarita.

V únoru 2017 však bývalého politika jeho druhá manželka opustila. V průběhu roku 2017 začalo mediálně sledované rozvodové řízení. Paroubkovou novou přítelkyní se později stala bývalá poslankyně ČSSD Gabriela Kalábková, se kterou stále tvoří partnerskou dvojici.

Letos jde o třetí dovolenou Jiřího Paroubka, kdy byl v úvodu roku na Kubě, v červenci ve Francii a aktuálně je v Chorvatsku. V minulém roce byl v zahraničí celkem třikrát, když navštívil tradičně Francii, Chorvatsko a Rakousko.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.