Vrah s tváří anděla. Mladík zabil matku s dítětem. Sociální sítě se vzbouřily proti soudu. Podle nich krása nepatří za mříže

Odsouzený Cameron Herrin
Odsouzený Cameron Herrin
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2021

Stačil jediný moment a ze života se mu stala noční můra. Jednadvacetiletý Cameron Herrin se v roce 2018 rozhodl závodit v novém autě a přitom srazil maminku s holčičkou – žena i dítě na místě zemřely. Soud ho odsoudil na čtyřiadvacet let ve vězení, ale přišlo něco, co mnohé překvapilo. Vzedmula se totiž fanouškovská základna, která začala bojovat za osvobození nebo zmírnění trestu Herrina s odůvodněním, že tak krásná tvář rozhodně nepatří za mříže.

Ač byl jeho čin nechtěný, přesto se ho dopustil. Cameron Herrin si neuvědomoval, co svou neuvážeností může jednou způsobit a na ten den bohužel došlo. K narozeninám dostal nového Mustanga a když ho chtěl pořádně projet, na cestě srazil Jessicu Reisinger-Raubenoltovou (†24 ) a její teprve dvacetiměsíční holčičku Lilliu.

Tragédie se stala na nábřežní silnici Bayshore Boulevard, když Cameron závodil s kamarádem Johnem a mladíci testovali, co auta umí. Bohužel byl předložen důkaz o tom, že Mustang se proháněl rychlostí 160 km/h, jak uvedl web Independent.co.uk.

Soud byl k Herrinovi tvrdý a v dubnu 2018 dostal trest odnětí svobody na 24 let. Okamžitě se spustila vlna odporu proti výši trestu, protože hodně lidí okouzlil mladíkův vzhled. Ozývaly se hlasy, že taková pěkná tvářička nemůže do vězení. Především sociální sítě začaly plnit příspěvky a prosby, jak je mladík nevinný, rozkošný a trest si nezaslouží. "Není to vrah," zněl jeden z příspěvků. Druhý ho popisoval jako oběť: "Vypadá nevinně." Další komentář ho zase litoval. "Ubohý chlapec, neudělal to schválně."

Zdrcený manžel obětí David Raubenolt měl u soudu téměř hodinové svědectví, ve kterém jasně zazněl jeho pohled na věc. "Tohle byla srážka, nikoliv nehoda. Buďte si toho prosím vědomi. Nedokážu ani pomyslet na to monstrum, které je zabilo. Když jsem v téhle místnosti, něco se se mnou děje." I samotnému Herrinovi věnoval pár slov. "Bude pro vás hodně důležité pochopit, že jste strůjcem věčné bolesti a hlubokého zármutku," dodal, jak informoval server Insider.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.