Výhled na srpen: V druhé polovině prázdnin už tropy nepřijdou. Meteoroložka upřesnila, jak moc se ochladí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 8. 2021

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale srpen už by neměl přinést žádné tropy. Počasí bude i nadále proměnlivé a hodně deštivé. Podle Dagmar Honsové by se Česko mělo dočkat v průběhu celého měsíce nejvyšších teplot do 28 °C. "Nejvyšší odpolední teploty budou sice na koupání, ale oblačnost bude dost proměnlivá. Převládat bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Léto ještě zdaleka nekončí a do začátku nového školního roku zbývá celý měsíc. I když se teploty v následujících týdnech vyšplhají na příjemné letní hodnoty, vlny veder, které Česko zažilo během června a července, už by hrozit neměly.

"Hned první srpnový den deštivý – na většině území bude převládat zataženo s deštěm, na jihovýchodě i vydatným. Ojediněle také s velmi silnými bouřkami. Srážky budou ustávat až večer. Také se ochladí a to zejména na západě území, kde se budou odpolední teploty pohybovat jen do 17 °C, na zbytku území mezi 20 až 25 °C. Jinak bude v první srpnové dekádě převládat oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 15 až 10 °C. Denní teploty 22 až 28 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím že výraznější změnu zřejmě nepřinese ani druhá srpnová dekáda.

"V období od 11. do 20. srpna očekáváme odpolední teploty, které sice budou na koupání, ale oblačnost bude dost proměnlivá. Převládat bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 22 až 28 °C," popsala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz, jak to bude vypadat v polovině měsíce.

"Ale období od 21. do 31. srpna přinese nejméně oblačnosti a srážek. To bude polojasno až oblačno, zpočátku místy, postupně pouze ojediněle déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty pak mezí 20 až 27 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.